Miličić ispisao povijest, Stal Ostrow postao prvak Poljske!

Košarkaši Stal Ostrowa po prvi puta u povijesti postali su prvaci Poljske nakon što su u šestoj utakmici finalne serije svladali Zielona Goru s 92:85!

Stal Ostrow je s 4:2 zaključio seriju, a pitanje pobjednika bilo je riješeno praktički nakon uvodnih deset minuta koje su domaćini zaključili s ogromnih +21. Stečeno vodstvo momčad Igora Miličića sigurno je držala, dopustila je Zielona Gori tek da smanji zaostatak u zadnjoj četvrtini i ublaži poraz.

Podsjetimo, hrvatski košarkaški stručnjak Igor Miličić preuzeo je Stal Ostrow u listopadu kada je momčad zauzimala šesto mjesto u prvenstvu te napravio pravi podvig, ispisavši klupsku povijest. 44-godišnji Miličić prethodno je s Anwilom osvojio dva naslova i Kup u Poljskoj.

Josip Sobin je ubacio 13 poena uz 4 skoka.

S druge strane, Žan Tabak je i prije finalne serije odlučio da bez obzira na rezultat napušta klupu Zielona Gore na kraju sezone.