Ml. kadeti (B): Cibosi uvjerljivi, Vukovarci preko Zagreba do završnice

Vukovarci su danas u podne slavili veliki uspjeh svog kluba. Njihova mlađekadetska ekipa je zasluženo upisala pobjedu protiv Zagreba s kojom su osigurali svoje mjesto među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj. Pored toga što će u polufinalu Prvenstva Hrvatske igrati s Kvarnerom, Slavoniji i Baranji su donijeli još jedno mjesto na poluzavšnim turnirima u sljedećoj sezoni.

U posljednjoj utakmici turnira Cibona je lako došla do pobjede protiv fenjeraša Rudeša potvrdivši uvjerljivo prvo mjesto i ulogu glavnog favorita za osvajanje titule prvaka.

Raspored, rezultati i poredak na phmladi.crosarka.com

Zagreb – Vukovar 69:59 (11:18, 31:36, 48:51)

Zagreb: Palokaj 6, Medić, Čubrilo 7, Joksimović, Božić, Hermaus 3, Smolić 7, Marečić 10, Ogrizović 22, Macner 4, Bačevina, Lotina; Trener: Josip Bulajić
Vukovar: P. Bjelanović 4, F. Bjelanović, Ravkić 2, Knežević, K. Berišić, Pejić, Matijević 14, M. Berišić 3, Brocić 25, Čalušić, Bobinac 8, Kajba 13; Trener: Igor Modalek

Vukovarci su odlično igrali na ovom turniru, a velika potpora su im bili bučni navijači koji su ih gurali prema pobjedi. Protiv Zagreba su vodili skoro cijelu utakmicu, ali Mravi su uvijek bili blizu, nadomak preokretu koje bi ih odveo na Final Four.

Gosti su imali 11:8 u šestoj minuti, a do kraja četvrtine igrači Igora Modaleka predvođeni Srđanom Brocićem rade seriju 10-0 za vodstvo od 18:11. Do poluvremena je domaćin u par navrata pokušao otići na dvoznamenkastu prednost koja bi im uz pet poena zalihe, koliko smiju izgubiti za prolazak u polufinale, garantirala mirnu završnicu. Ipak, igrači Josipa Bulajića su se vraćali i cijelo vrijeme ugrožavali vodstvo Vukovara. Na odmor se otišlo s rezultatom od 36:31.

U nastavku puno bolja igra Zagrepčana koji se sasvim približavaju, a u 27 minuti tricom Jana Palokaja dolaze u vodstvo od 45:43. U tom periodu Vukovarci su pokušavali šutevima s distance riješiti utakmicu, a nakon promašaja Zagreb je to kažnjavao kontrama.

Sljedećih deset minuta igra se koš za koš i bilo je jasno da bi jedna serija riješila utakmicu. Manje od četiri minute prije kraja tricom Petra Ogrizovića Mravi prelaze u vodstvo od 56:54, a u sljedećem napadu Dominik Kajba vraća utakmicu u egal.

Pošto je Vukovarcima igrao i poraz od pet razlike, Zagreb je pokušao brzom realizacijom doći do željene pobjede, ali promašene lopte je pokupio danas odlični Tomislav Bobinac omogućivši Brociću i Kajbi da mirno organiziraju napad. Domaćin je od -2 napravio seriju od 13-0 i u kratkom vremenu odlijepio na 11 poena razlike što je bila odlična prilika za ulazak igrača s klupe i veliko zasluženo slavlje na parketu.

Brocić s 25 poena je i u ovoj utakmici predvodio svoju ekipu, a dobru potporu je imao u Matiji Matijeviću (14p, 9sk), Kajbi (13p) te Bobincu koji je uz 8 poena upisao 17 skokova. Ogrizović je bio najučinkovitiji Mrav, slijedili su ga Josip Marečić (10p, 17sk) i Josip Smolić (7sk, 14sk).

Cibona – Rudeš 93:42 (28:7, 54:23, 66:29)

Cibona: Janković 10, Matanović 8, Bisirović 16, Jarnjak 2, Jularić 12, Montana 2, Nakić – Vojnović, Krstanović 9, Jelić 12, Laktić 2, Nikić 6, Brzović 14; Trener: Josef Dulibić
Rudeš: Jurić 9, Karlo 2, Ivković, Begić 7, Nakić, Marušić, Soldo 6, Savinc 4, Majić 6, Krajinović, Vujasinović 8; Trener: Zlatko Bačurin

Da će ovo biti lagana utakmica za Cibose pokazala je prva četvrtina koja su dobili s uvjerljivih 28:7. Igrači Josefa Dulibića su tim ritmom nastavili do kraja utakmice u kojoj su ostvarili najveću razliku na ovom turniru, na kraju su bili u plusu 51 poen.

Svi igrači Cibone koji su bili na parketu upisali su se u listu strijelaca, a najuspješniji su bili Dino Bisirović s 16,  Ante Brzović je dodao 14, a Antonio Jularić i njegov imenjak Jelić po 12 poena.