Juniori jug: Split i Kaštela nakon derbija izjednačeni

Odigrane su derbi utakmice najboljih juniorskih momčadi juga nakon kojih Split i Kaštela u nastavak prvenstva ulaze izjednačeni i ako ne izgube u zaostalim utakmicama o prvom mjestu odlučivat će ukupna koš razlika u kojoj bolje stoje juniori A1 ligaša iz Splita. Splićani su još otprije nakon dva produžetka upisali poraz u Zadru, dok su Kaštelani bez Ante Toni Žižića neočekivano poraženi u Jazinama od Sonika.

U Splitu je domaćin pred dvjestotinjak gledatelja slavio s 78:76, dok je u Kaštelama Ribola također bila u plusu dva poena, bilo je 84:82. Do kraja Splićani još gostuju kod GKK Šibenik (17. 3. u 15:30, Baldekin), a Kaštela ima neugodno gostovanje u Zadru (13.3. u 20:30, Višnjik 3) te nešto lakše u Dubrovniku.

Trenutno Splićani imaju +414 koš razliku, a njihov glavni konkurent +322. Iz regije, zbog prošlogodišnjeg plasmana Splita i Zadra na završnicu, idu tri kluba, a za to posljednje mjesto konkuriraju Sonik (11-4), Zadar (10-5) i Šibenik (10-6).

Posljednje odigrane utakmice:

Ribola Kaštela – Split 84.82 (24:18, 36:47, 56:63)
Ribola Kaštela: Jurić, Karanušić, Odak 7, Vručinić 24, Blažević 21, Mikačić, Špralja 13, Bender, Žižić 19, Vukasović, Prolić.
Split: Filipović 21, Kalajžić 5, Galić 2, Kotrulja, Kujundžić 5, Madunić, Dominović 4, Katić 19, Šustić, Melvan 2, Čizmić 2, Jukić 22.

Split – Ribola Kaštela 78:76 (19:15, 36:37, 58:57)
Split: G. Filipović 12, M. Kalajžić 5, R. Galić 8, L. Kotrulja, S. Kujundžić, I. Madunić 8, R. Dominiković 12, L. Katić 10, A. Šustić, I. Melvan, L. Čizmić 9, J. Jukić 14.
Ribola-Kaštela: J. Jurić, T. Periš, L. Odak 15, M. Vručinić 13, P. Blažević 5, M. Mikačić, L. Špralja 11, A.T. Žižić 32, L. Vukasović, I. Prolić, J. Karanušić.

Sonik Puntamika – Ribola Kaštela 78:72 (36:14, 45:35, 65:50)
Sonik Puntamika: KK „Sonik Puntamika“: Žilić, Šoba, Tomić, Jošić, Ivanić 13, Sorić 5, Bašić 12, Segarić 16, Jadrijev 4, Mileta 9, Mavra, Glavan 19.
Ribola Kaštela: KK „Ribola-Kaštela“: Karanušić 2, Pruže, Odak 13, Vručinić 24, Blažević 12, Mikačić, Špralja 11, Bender 10, Žižić, Vukasović, Prolić, Periš.

Alkar – Zadar 74:91 (14:25, 30:40, 52:68)
Alkar: S. Matić 7, H. Bašić 3, D. Babić, J. Laco, I. Svalina 26, V. Žanko, M. Boban 2, M. Pavić 8, M. Žolo 2, M. Salzburger 11, I. Ćurković 15.
Zadar: M. Dijan, T. Jelenković 11, L. Banović, M. Jurica 23, I. Dražević 11, D. Vrkić 26, K. Bilanžić, Š. Batović 10, T. Krstić 10, J. Modrić.

Jolly JBŠ – Šibenik 54:81 (10:26, 26:49, 41:70)
Jolly: A. Mršić, V. Gulam, L. Mrdeža, A. Topić 4, I. Perković 9, Z. Grubišić 5, M. Bilalović 24, T. Lučev 6, R. Ćaleta-Car 4, K. Petković, N. Jelić 2.
Šibenik: K. Radovčić 21, V. Ninić, K. Vučenović 2, R. Badžim, F. Kalpić 23, E. Chiabov 4, K. Andabaka 19, A. Laštro, A. Rudan 1, M. Vujičević 11, L. Kašić, P. Paić.

Dubrovnik – Šibenik 81 : 75 (26:13, 35:34, 58:50)
Dubrovnik: Sarić 4, Dubelj 26, Vidović 4, Obad 2, Plastić, Grošeta, Jović, Katić 19, Raguž 3, Ursić, Radulović 23, Nivić.
Šibenik: : Radovčić 13, Badžim 12, Vučenović, Kalpić 23, Chiabov 3, Andabaka 16, Laštro, Rudan 1, Vujičević 7, Kašić, Pajić.

Poredak Uk. Om Bod K.Raz.
1. Split 17 15-2 32 414
2. Ribola Kaštela 16 14-2 30 322
3. Zadar 16 11-5 27 240
4. Šibenik 16 10-6 26 219
5. Sonik 15 11-4 26 196
6. Jolly 17 8-9 25 8
7. Dubrovnik 16 7-9 23 -62
8. Alkar 15 3-12 18 -313
9. ABC Zadar 17 1-16 18 -477
10. Dražen Petrović 17 1-16 18 -613
Preostale utakmice:
ožujak Dubrovnik – Ribola
ožujak Dubrovnik – Alkar
19. 3. u 16:00 Šibenik – Sonik
20.3. u 20:30 Jolly – Sonik
17. 3. u 15:30 Šibenik – Split
ožujak D. Petrović – Alkar
13. 3. u 20:30 Zadar – Ribola
ožujak Sonik – Zadar
ožujak Alkar – ABC Zadar

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com