Mladost Mega Vizure nadigrala Cibonu u napetoj završnici

Cibona nastavlja s lošim igrama ove sezone. U Srijemskoj Mitrovici pred punom dvoranom u ne baš kvalitetnoj utakmici, Mega Vizura je u triler završnici nadigrala Cibonu rezultatom 78:74. Cibona je vodila veliki dio utakmice, ali su ih glupe tehničke greške i osobne pogreške odvele u poraz.

Mega Vizura – Cibona 78:74(19:27; 36:43; 58:57)

Mega Vizura: Krstić 3, Marelja 8, Jaramaz 1, Miljenović 15, Bojić 12, Jokić 19, Čanetkin 6, Tijanić,  Zagorac 7,  Vrbica, Simeunović, Nikolić 7
Cibona: Blassingame 15, Rozić 9, Jagodić-Kuridža, Barać 1, Slavica, Lalić 15, Mavra, Siriščević 19, Žižić 2, Gabrić, Van Oostrum 4

Cibona je ušla jako, čvrsto i agresivno u utakmicu što je bilo i za očekivati poslije šamara od prošlog tjedna. Sjajni Siriščević, koji je zabio 11 od svojih 19 u prvoj četvrtini, se odlično otvarao poslije pick and rolla Blassingamea i mirno stavljao trice iz kuta te već u šestoj minuti doveo Cibonu na prvu dvocifrenu prednost kada pogađa tricu za vodstvo od 8:18. Nepotrebni prekršaji i tehničke pogreške su vratile Mega Vizuru u egal do kraja četvrtine, ali Cibona svejedno završava period s rezultatom od 19:27.

U drugoj četvrtini Cibona nastavlja s dobrom igrom i odolijeva napadima Mega Vizure koja je stalno bila na 5-6 razlike zaostatka, ali nikada nije potpuno sustigla Cibonu. Na odmor se odlazi rezultatom 36:43.

Mega Vizura je ušla u drugo poluvrijeme u puno boljem ritmu od Cibone i već u petoj minuti četvrtine preko sjajnog Miljenovića dolaze do izjednačenja, a preko bacanja Bojića i prvog vodstva na utakmici. Cibona nije imala odgovor na skok Mega Vizure i to je glavni razlog zbog čega se domaćin vratio u utakmicu.

Očekivala se egal završnica u četvrtoj četvrtini i upravo smo to i dobili. Veliki problem za Cibonu su bile četiri osobne na ulasku u zadnji period Lalića i Kuridže te su oni morali biti vrlo 0prezni u obrani, ali su svejedno završili svoj nastup na ovoj utakmici zbog pete osobne.

U zadnju minutu je domaćin ušao s prednošću od dva poena razlike, a ključnu akciju na utakmici je imao Blassingame kome Miljenović krade dodavanje, a u sljedećem napadu Jokić postiže koš poslije skoka u napadu. Domaćini su na kraju osigurali pobjedu preko slobodnih bacanja te su stigli do zaslužene pobjede.

Mega Vizura je na kraju zasluženo pobijedila. U posljednje 2-3 minute jednostavno smo izgubili koncentraciju i ostali bez energije. S dosta stvari sam zadovoljan, međutim kratka rotacija nam ne daje neke velike opcije. U presudnim trenucima jednostavno ostajemo vrlo skromni u napadu dok u obrani imamo problema, a sve to zbog velikog umora igrača – rekao je nakon utakmice trener Cibone Slaven Rimac.

Ova pobjeda je zaista veliki uspjeh. Sa ovoliko novih igrača, poslije onako loše igre u Sofiji pobijediti aktualnog prvaka je zaista uspjeh. Ne volim da ističem nijednog igrača, ali Jaramaz je zaista večeras odigrao sjajnu obranu i uspio da pogura cijeli tim – riječi su trenera Dejan Milojević.