Montepaschi poveo 2-0 u finalu

Peterostruki uzastopni talijanski prvaci, košarkaši Montepaschija iz Siene, poveli su s 2-0 u finalu doigravanja protiv Armanija iz Milana. U drugoj utakmici na svom parketu slavili su sa 86-58.

Branitelji naslova i u drugoj su utakmici finala doigravanja iskoristili prednost domaćeg parketa te poveli s 2-0 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Ključna je bila treća četvrtina tijekom koje su igrači Montepaschija pobjegli na više od 10 koševa razlike, a na manji zaostatak gosti iz Milana nisu se uspjeli približiti do kraja dvoboja.

Prvo ime domaćih, ali i čitavog susreta, bio je makedonski reprezentativac Bo McCalleb s 21 košem i 5 asistencija, a po 11 su dodali Kaukenas i Ress.

Leon Radošević dobio je solidnu minutažu u dresu poražene momčadi, premda je većina tog vremena došla u zadnjoj četvrtini kada je pitanje pobjednika već bilo riješeno. Bivši Cibonaš za 19 minuta ubacio je 7 koševa, uz 4 skoka, jedno dodavanje, ali i dvije blokade. Porazan je podatak za Milano da niti jedan njihov igrač nije ubacio 10 ili više koševa.

Finalna serija sada seli u Milano, a prva od dvije utakmice na parketu Armanija na rasporedu je već u srijedu.