Mornar nanio prvi poraz Cedevita Olimpiji

Mornar i Cedevita Olimpija sastali su se u Baru u sklopu 5. kola ABA lige. Domaćini su nanijeli prvi poraz u prvenstvu momčadi Slavena Rimca i to rezultatom 77:70. Mornari su uspjeli nadoknaditi 13 poena deficita iz prvog poluvremena i na kraju odnijeli pobjedu kojom su došli na korak do zone doigravanja.

Nešto više od 25 minuta igre Cedevita je dominirala utakmicom. Plus 13 na poluvremenu i vodstvo plus 11 na samo dvije minute prije kraja treće dionice nije dalo naslutiti konačan ishod. Domaćini su u preostalih 12 minuta utakmice ostavili slovensku momčad na samo deset postignutih poena. Rezultiralo je to ukupno serijom 31:10 i košarkaši Mornara preuzeli su vodstvo od plus devet na samo dvije minute prije kraja. To se pokazalo nedostižnim za goste koji su tako upisali prvi regionalni poraz u sezoni.

Jacob Pullen je sa 17 poena bio igrač utakmice i ključni čovjek za pobjedu crnogorske momčadi. Damir Markota upisao je 9 poena i pet skokova. Miller-McIntyre je kod Slovenaca postigao 14 poena.

MORNAR BAR – CEDEVITA OLIMPIJA 77:70