MZT iznenadio Partizan u prvom kolu

Nakon što je Cedevita protiv FMP-a pobjedom otvorila ovosezonsku ABA ligu, na scenu su stupili MZT Skopje Aerodrom i Partizan. U odličnoj utakmici favorizirani gosti ispustili su pobjedu pa tako bodovi ostaju u Makedoniji.

ABA liga, 1. kolo

MZT Skopje Aerodrom – Partizan 92:89 (26:25, 16:23, 21:19, 29:22)

MZT: Mitev, Garcia 17, Stajić, Jansen 14, Mekić, Lalić 10, Penov, Trajkovski 20, Mamuzić, Stojanovski 25, Maslinko, Bailey.
Partizan: Miller 12, Williams-Goss 12, Tadić, Marinković 8, Tanasković, Veličković 16, Tomić 2, Pecarski, Gavrilović 7, Andrić 12, Čakarević 11, Šalić 9.

(kompletna statistika)

Imala je beogradska momčad 13 minuta prije kraja deset razlike na svom kontu (51:61), ali za slavlje u bučnoj Jane Sandanski Areni nije bilo dovoljno. Trener MZT-a pozvao je minutu predaha i od tada na terenu je bila neka druga momčad. Prednost gostiju polako se topila da bi Makedonci konačno poveli u 32. minuti, a nedugo potom otišli su i na maksimalnih plus pet (75:70).

Uz fantastičnog Damjana Stojanovskog Partizan nije imao šanse. U penal završnici bio je koncentriran i s ukupno 25 poena bio najzaslužniji za pobjedu. Što se tiče hrvatskih igrača, za slavljenike je nastupio Jure Lalić i ubacio je deset poena uz sedam skokova i tri asistencije.

U sljedećem kolu Partizan će gostovati kod Mornara, a MZT kod FMP-a.