MZT u završnici slomio otpor Splita

Split je upisao novi regionalni poraz. Momčad Ante Grgurevića poražena je rezultatom 70:64 u Skoplju od MZT-a u susretu 6. kola Druge ABA lige. Iako su Žuti vodili na poluvremenu, makedonska momčad je preokretom u nastavku došla do još jedne pobjede.

Splićani su odlično startali s 4:11 te imali vodstvo tijekom cijelog prvog dijela. Gosti su na veliki odmor otišli s plus sedam – 27:34. Govor “tijela” u individualnom i momčadskom smislu iz prvog poluvremena nikako nije dao naslutiti da će doći do pada igre u nastavku.

Obrana Splita nije pronalazila rješenje za Stojanovskog koji je kreirao povratak domaćih u egal. Makedonci su sredinom treće dionice nakratko i poveli. U zadnjih deset minuta ušlo se s “neefikasnim” rezultatom 47:47. Stojanovski i društvo su ubrzo poveli s plus šest, ali Žuti su se u završnici uspjeli “vratiti”. Imali su domaćini plus dva i napad na 40 sekundi prije kraja te su mirno s linije slobodnih bacanja riješili utakmicu. Split je propustio tricu pri rezultatu 68:64 deset sekundi prije kraja pa je već spomenuti Stojanovski s linije slobodnih bacanja postavio konačnih 70:64.

Spomenuti igrač je s 24 poena predvodio pobjedničku momčad, a kod Splita je najefikasniji bio Gabrić s 12 poena. Bajo je ubacio 11 poena.