Na krilima Širka i Scotta Split slavio u produžetku

Naš jedini predstavnik u ABA 2 ligi, KK Split, odigrao je treće kolo Druge ABA lige i slavio nad srpskim Dynamicom. U redovima “Žutih” nije nastupio ozlijeđeni kapetan Mateo Kedžo. Ipak, to nije bio alibi mladim Splićanima, koji su večeras upisali drugu i vrlo važnu pobjedu u tri dosadašnje utakmice u ligi.

Druga ABA liga, 3. kolo, 25. listopada

Split – Dynamic 99:94 (25:22, 22:19, 15:14, 25:32, 12:7)
(statistika)

Centar gostiju, iskusni 38-godišnji Varda, odvodi Dynamic na 6:9. Henrik Širko tricom poravnava. Igralo se izjednačeno kad sjajni Michaelyn Scott tricom odvodi Split na 20:16. Scott je samo u prvoj četvrtini postigao deset poena i asistirao pet puta. Na kraju četvrtine bilo je 25:22.

U drugoj četvrtini Eldridge s linije slobodnih bacanja i Đurasovićeva trica okreću vodstvo Splita i daju srpskoj momčadi vodstvo od 25:27. Igralo se u egalu do 32:32. Onda odsustvo kapetana Kedže kompenzira Mario Špaleta i s četiri ubačaja vodi Split do nove prednosti. Domagoj Kanaet mu asistira, a u idućem napadu krade loptu. Širko postiže tricu i eto Splita na čak +7. Gosti tope prednost, ali Marčinković ulazi i opet ih odvaja do poluvremena sa šest uzastopnih poena.

U nastavku Split poboljšava obranu i u kratkom vremenskom roku pravi seriju 10:3 i odlazi na +13. Scott i Širko prave razliku, a gosti se muče i ponestaje im kreacije. Na kraju treće četvrtine Splićani su imali i +15. Onda gosti nadskaču Splićane i prave seriju od 9:1. U zadnju se četvrtinu tako ušlo s vodstvom domaćina od sedam ubačaja.

Kalajžić je srušio nade gostima o nekom ozbiljnijem povratku. Sa sedam uzastopnih poena, uključujući jedno vrhunsko zakucavanje, užario je Gripe. Split održaje pristojnu prednost, a onda ju Ćapin s dvije trice i asistencijom rastače. 200 sekundi do kraja “Žuti” su imali tek 81:75 i očekivala se napeta završnica. 14 sekundi do kraja, Širko se diže i zabija za 87:81. Tricama Ćirkovića, pa onda Ćapina dvije sekunde do kraja, gosti nevjerojatno izjednačuju i odvode utakmicu u produžetak.

U produžetku Split odmah uspostavlja vodstvo i uspijeva doći do vrlo važne pobjede.

Širko (16 ubačaja i sedam skokova) i Scott (18 ubačaja, 11 asistencija, šest ukradenih lopti) bili su najbolji u redovima pobjedničke momčadi. Goste je predvodio Nemanja Krstić s 21 košem.