NBA izvještaj: Bogdanović dvoznamenkast, nastupila četiri Hrvata

Noćas u NBA ligi, u predsezonskom dijelu sezone, nastupile su čak četiri momčadi čije boje brane naši igrači: Indiana Pacersi, Cleveland Cavaliersi, Orlando Magic i Los Angeles Lakersi.

Indiana Pacers – Maccabi Haifa

Pacersi su u Indiani ugostili izraelsku momčad Maccabi iz Haife. Momčad Indiane je uzela pobjedu rezultatom 108:89. Gosti iz Izraela su pokušavali održavati priključak veći dio utakmice, ali na kraju je kvaliteta NBA momčadi presudila.
Kod Indiane su najbolji bili Victor Oladipo s 18 koševa, 4 asistencije, 5 ukradenih i 5 skokova, te Darren Collison s 15 koševa. U gostujućoj momčadi se istaknuo bivši NBA igrač Josh Smith koji je završio susret sa 16 koševa i 7 skokova.

Naš Bojan Bogdanović je proveo najviše vremena na parketu, 34 minute, a to je vrijeme iskoristio za 13 koševa, 4 asistencije i 3 skoka. Vrijedi još napomenuti da je Bojan krenuo u početnoj petorci.

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls

Prvaci iz 2016. godine Cleveland Cavaliersi su ugostili momčad iz Chicaga. Početak utakmice bolje otvaraju Bullsi i vode u jednom trenutku i desetak koševa razlike. U drugoj četvrtini Cavsi se vraćaju i preuzimaju vodstvo. Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Bullsa od osam koševa razlike.

U drugom poluvremenu Cleveland pokušava preokrenuti dvoboj u svoju korist, ali Chicago održava prednost te na kraju odnose pobjedu 108:94. U redovima Cavsa su najbolji bili LeBron James sa 17 koševa i Derrick Rose s 13 poena. U pobjedničkoj momčadi je najbolji pojedinac bio Justin Holliday s 28 ubačenih poena. Naš Ante Žižić je igrao pet minuta i za to vrijeme uhvatio samo jedan skok.

San Antonio Spurs – Orlando Magic

San Antonio je ugostio čarobnjake iz Orlanda. Utakmica je bila neizvjesna što nam sugerira i sam rezultat. Magic je uzeo pobjedu rezultatom 103:98 uz odličnu utakmicu Aarona Gordona i bivšeg člana Spursa Jonathona Simmonsa, koji su susret završili s double-double učincima. Prvi je završio s 27 koševa i 11 skokova, a drugi s 20 koševa i 10 asistencija. Kod domaćina najbolji su bili mladi razigravač Dejounte Murray s 15 koševa, 6 skokova i 5 asistencija i iskusni LaMarcus Aldridge, koji bi trebao predvoditi ekipu iz Teksasa dok se ne vrate ozlijeđeni Leonard i Parker, sa 16 koševa.

U ekipi iz Floride nastupaju dva naša igrača, Mario Hezonja i Damjan Rudež. “Super Mario” je dobio 27 minuta za igru. Mučio se sa šutom, zabio je 4 koša, ali je doprinio pobjedi momčadi sa 7 skokova i 3 asistencije. Rudež nije ulazio u igru.

Los Angeles Lakers – Utah Jazz

Los Angeles Lakersi ugostili su momčad Utah Jazz u “Gradu anđela”.  Susret između ove dvije momčadi je bio izjednačen do zadnje minute. S boljim rješenjima u napadu Utah rješava utakmicu u svoju korist i odnosi pobjedu rezultatom 105:99. Predvodili su ih Ricky Rubio s 22 koša i Rudy Gobert s double-double učinkom od 29 koševa i 13 skokova. Kod Lakersa najbolji pojedinci bili su Kyle Kuzma i Jordan Clarkson, obojica s 18 koševa.

U redovima Lakersa nastupa i naš centar Ivica Zubac koji je ovaj susret završio s dva poena i dva skoka za samo 8 minuta provedenih u igri.