Nema pauze u ženskoj košarci, Splićanke ne znaju za poraz

Nakon vrlo neizvjesne utakmice sa Šibenikom, Split je i dalje neporažen, a Zadar ostaje drugi na ljestvici nakon pobjede nad Ragusom

ŽKK ŠIBENIK – ŽKK SPLIT 82:84

Prva je četvrtina utakmice prošla očekivano sa standardno dobrom Splitovom igrom te završila s 21:26. No, Šibenik kreće agresivnije i koristi svaku iole otvorenu priliku za šutiranje trica te četiri pokušaja samo u ovoj četvrtini i završavaju u košu. Splićanke ne uspijevaju zastaviti seriju šuteva pa se na poluvrijeme odlazi s 44:40 za Šibenik.

Split se i u drugom poluvremenu dosta mučio, kako sa svojim, tako i sa Šibenikovim napadom, no u ovoj vrlo dinamičnoj i neizvjesnoj utakmici ipak je ostvario pobjedu te ostaje jedini neporažen nakon 8 kola.

Izjava trenera domaćina Stipe Bralića: „Cijelu utakmicu bili smo bolji sastav ali danas jednostavno nismo mogli dobiti utakmicu. Čestitam svojim igračicama na velikom trudu i borbenosti, ali danas nisu mogle pobijediti.“

Boran Grgin (trener): “Luda i zanimljiva utakmica za publiku, ali za nas trenere ne baš poželjna. Mi smo uzeli previše ishitrenih šuteva i dopustili protivniku da se razigra, a poslije i kad hoćeš biti agresivniji je teško braniti ovako šutersku ekipu kakav je Šibenik. Tek smo u 2.poluvremenu kad smo zaigrali sa 4 vanjska igrača preokrenuli rezultat sa -8 na + 6, ali kako to obično biva na kraju se opet igrala prava egal završnica. Ovaj put se prelomilo na našu stranu, ali sve čestitke Žkk Šibeniku, odigrali su odličnu utakmicu, pogodili 11 trica i želim im sreću u daljnjem natjecanju.”

Ivana Brnas, igračica Splita: “Znali smo da nas čeka jako teška utakmica i da moramo krenuti jako od samog početka kako u obrani tako i u napadu. Kako smo i pretpostavili utakmica je bila jakog intenziteta s kojim su dolazile i naše pogreške, međutim uspjeli smo na kraju preokrenuti rezultat u našu korist i pobijediti. Sad nas čeka još jedna neugodna i jaka utakmica protiv ekipa Žkk Zadar u koju također moramo ući jako, a prije svega moramo nadolazeći tjedan trenirati na najvišem nivou kako se ne bi ponavljale iste pogreške. Željela bih čestitati svojoj ekipi na borbenoj utakmici i zasluženoj pobjedi, ali isto tako i ekipi Žkk Šibenik.”

ŽKK ZADAR – ŽKK RAGUSA 84:63

Pobjedom 84:63 nad dubrovačkom Ragusom u dvoboju 8. kola Prve lige za žene košarkašice Zadra došle su do svoje šeste, ukupno sedme pobjede u ovom natjecanju. Još jednom Zadranke su pokazale kako je domaći teren njihov veliki forte u ovoj sezoni, a to su na svojoj koži ovog puta okusile gošće iz Dubrovnika koje su najbolje od sebe ponudile u prvoj četvrtini nakon koje su bili u zaostatku od tek jednog poena.

Već do poluvremena ta je prednost narasla na deset koševa (44:34), da bi na kraju treće četvrtine narasla i na plus osamnaest (64:46). Velika prednost dopustila je trenerici Zadra Mariji Maziji da u igru ubaci i mlađe igračice, a sjajna je vijest kako rezultat niti u tom periodu nije patio. Dapače, cure su svoj posao odradile maksimalno korektno te su utakmicu privele kraju s konačnih 21 koševa viška.

“Sjajan je osjećaj kad ne gubiš utakmice na svom terenu. Dogovorili smo se još nakon prvog kola i pobjede nad Brodom da ćemo od Višnjika napraviti tvrđavu iz koje će bilo koja ekipa teško odnositi bodove. Iskreno, mislim da nismo odigrali fantastičnu utakmicu ali na kraju se piše samo pobjeda. Ragusi zaista čestitam na borbenosti. Tek kada smo se uspjeli oduprijeti toj čvrstini tek tada je sve otišlo na našu stranu. Imali smo nekih zdravstvenih problema prije utakmice s kojima nismo željeli izlaziti vani. Ali srećom sve se dobro završilo. Drago mi je da su sve moje igrači zaigrale i da se nitko nije ozlijedio”, izjavila je nakon utakmice trenerica Mazija.

Evo kako je utakmicu vidjela i trenerica Raguse, Cvetana Matić.

“Najviše problema zadavao nam je skok. Nismo iskoristili bolji ulazak u igru a kad su se kasnije na sve nadovezali i prekršaji nismo više imali tu potrebnu rotaciju da se suprotstavimo Zadru. Mislim da je ovo jedna od naših lošijih utakmica u prvenstvu. Mogli smo puno bolje. Nismo imali ni dobar šut i kad se sve zbroji morali smo biti na puno višoj razini ako smo željeli pobijediti u gostima.

Ana Mandić predvodila je Zadranke sa 17 koševa, a pratile su je Lara Nikpalj Vukorepa i Nika Jelenković s po 15 ubačaja. Kod Raguse najefikasnija je s 18 poena bila Ana Haklička.

Sa sedam pobjeda, jednim porazom i 15 bodova košarkašice Zadra nalaze se na diobi drugog mjesta prvenstvene ljestvice koje dijele s Medveščakom. Na vrhu je i dalje Split bez poraza i sa 16 bodova.

Zagreb je protiv Broda na Savi slavio rezultatom 73:44, a Podravac je izgubio protiv Medveščaka 46:70

Zagreb – Brod na Savi 73:44

Brod se nakon dobrog otvaranja Zagreba vrlo brzo vratio u igru te bio blizu izjednačenja do poluvremena. U drugom djelu izlazi pomlađena ekipa Zagreba te s agresivnom obranom i s agresijom u skoku zatvara utakmicu. Nika Čić i Marija Soldo su odlično iskoristile svaku minutu na terenu.

Igračica Zagreba Marijana Mamić postigla je double double učinak s 13 ubačenih poena i 12 skokova, a četiri su igračica imale po 11 poena: Matilda Sorić, Nika Čić, Marija Soldo i Sara Plavljanin koja se pokazala i kao najeefikasnija igračica sa 7 skokova, 6 asistencija i 6 osvojenih lopti.

Izjave trenera i igračica poslije utakmice poslušajte OVDJE.

Kompletna statistika OVDJE.

Podravac Gigant – Medveščak 46:70

U punoj dvorani virovske osnovne škole odigrana je utakmica 8. kola Prve ženske lige između domaćina Podravac Giganta i Medveščaka iz Zagreba. Iako je, na opće iznenađenje, domaćin poveo u prvoj četvrtini, iskusniji i borbeniji Medveščak bez imalo je problema svladao domaćine.

U redovima domaćina najviše je pogodaka (14) postigla kapetanica ekipe Valentina Šimunić te Ana Brezak s postignutih 12 poena. U ekipi Medveščaka najbolja je bila Anja Majstorović s ubačena 23 poena, 3 asistencije i 3 skoka.

Kapetanica Medveščaka Ana Petrak: „Iako smo došli bez dvije igračice Mateje Tadić i Lucije Skorić koje su nam znatno upitne za ekipu, odradile smo utakmicu najbolje što smo mogle. Opravdale smo svoju kvalitetu i pobijedile.“

Trener Medveščaka Braslav Turić: „Ušli smo u utakmicu malo usporeno. Nismo u startu imali onaj naš forte koji imamo. Razlog je što smo došli s užom rotacijom. Međutim, u drugoj četvrtini napravili smo razliku, povećali u trećoj, utakmicu priveli kraju i naravno, pobijedili.“

Trener Gigantica, Ivica Molnar: „Dobro smo ušli u utakmicu, ali u drugoj četvrtini kao da je netko mačem odsjekao našu igru. Stali smo, nismo dobro igrali obranu, nismo se borili, napad nikakav, bez žara i volje. Čestitke Medveščaku na pobjedi i fair play igri.“

Kapetanica Podravac Giganta, Valentina Šimunić: „Iako smo dobro krenule, protiv suparničke ekipe nismo mogle ništa. U jednom trenutku smo stale, popustile u obrani, napadu, ništa nam nije dobro išlo od ruke.“