Neuspješan debi Skelina, Široki na krilima Filipovića uvjerljiv na Pecari

Košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u ABA 2 ligi. Nova žrtva bila je momčad Splita koja je upisala prvi nastup novog-starog trenera. Široki je tako došao do šeste pobjede u sezoni, dok su Žuti upisali svoj šesti poraz.

Domaćini su razbili igru Splitu odmah na početku. Poprilično motiviran bio je bivši igrač Splita, Goran Filipović, koji je već do poluvremena ubacio 19 poena svojoj bivšoj momčadi. Loše i indisponirano otvaranje koštalo je momčad trenera-povratnika Ivice Skelina. Čak 31 poen primili su Žuti nakon prvih deset minuta (31:13).

Utakmica puna tempa i uz nešto slabije i propusnije obrane rezultirala je s puno poena u prvom dijelu. Gosti su se konsolidirali preko odličnog Perkovića (17 poena u prvih 20 minuta) pa je Split rezultatski još bio u igri nakon poluvremena – 57:44.

Split je dobro ušao u drugi dio te je trener domaćih, Hrvoje Vlašić, bio primoran pozvati minutu odmora jer su se gosti približili na samo 59:51. No, domaćini su još bolje uzvratili i krajem treće dionice dolaze do visokih plus 19. Semafor je pokazivao 82:63 na ulasku u četvrtu četvrtinu.

Žuti serijom 6:0 drže nadu za povratkom na otvaranju četvrte dionice. Minuta odmora domaćih ponovno je imala svrhu i to je zapravo bilo sve od gostujuće momčadi. Goran Filipović bio je motor Širokog i bio je najzaslužniji za pobjedu hercegovačke momčadi.

Bivši playmaker Žutih utakmicu je završio na 29 poena, šest asistencija i četiri skoka. Karačić je dodao 18, a kod Splita je najefikasniji bio Perković s 19 poena. Marčinković je upisao 17, a Darko Bajo 15 poena.

Široki – Split 103:84

(Filipović 29, Karačić 18 – Perković 19, Marčinković 17)