Subota, 23 listopada, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Nigerija posljednji sudionik Olimpijskih igara

Reprezentacija Nigerije je svoj odličan nastup na ovom turniru zaključila pobjedom nad Dominikanskom Republikom, postavši tako posljednja momčad koja je izborila put u London. Tako su Nigerijci iznenađujuće izborili svoje prve Olimpijske igre, ostavivši iza sebe objektivno kvalitetnije reprezentacije Grčke, Makedonije, pa i svoje današnje protivnike.

Sada su nam poznate i sve reprezentacije koje će tamo nastupati, a to su u skupini A Argentina, Francuska, Litva, Nigerija, SAD i Tunis, te u skupini B domaćin Velika Britanija, zatim Australija, Brazil, Kina, Rusija i Španjolska. Košarkaški turnir na Olimpijskim igrama otvoriti će 29.srpnja susret između Tunisa i Nigerije, s početkom u 10.00 sati po našem vremenu.

Dominikanska republika – Nigerija 73:88

Garcia 17p, Martinez 16p, 9sk, Baez 13p, 8sk; Diogu 25p, 10sk, Al-Farouq Aminu 14p, 5bl

Susret koji je i za jedne i za druge bio biti ili ne biti, bolje su otvorili reprezentativci Dominikanske Republike, te su već nakon polovice prve četvrtine bili u vodstvu 16:8. Međutim, tada na scenu stupa Nigerija. Serijom 14:0 preokrenuli su rezultat u svoju korist, na poluvremenu su imali komotnih +8 (39:47), te su do kraja utakmice svojim protivnicima dopustili tek jedno jedino izjednačenje (64:64).

Najbolji u redovima pobjednika ponovno je bio Ike Diogu s 25 poena i 10 skokova, a istaknuo se i Al-Farouq Aminu s dobrim all-round nastupom u kojem je skupio 14 poena, 7 skokova, 4 asistencije i 5 blokada. U redovima poraženih najučinkovitiji je bio Garcia s 17 poena, a ponovno je dobru partiju pružio Jack Martinez (13p, 9sk), kojemu je tek jedan skok nedostajao da u svih pet susreta ostvari double-double učinak.