NIJT: Cibona startala porazom

Cibona je poražena od belgijskog predstavnika Topsportschool VBL Leunen u prvoj utakmici juniorske Eurolige koja se od danas igra u Litvi. Cibosi su uvjerljivo najmlađa momčad na turniru i, za razliku od Splićana na turniru u Španjolskoj, od njih se ne očekuju veliki rezultati.

Bez obzira na tu činjenicu Vukovi su najavili borbu na pobjedu u svakoj utakmici.

Cibona – Topsportschool 79:89 (27:18, 50:39, 64:67)

Cibona: Arapović 25 (14 sk), Mazalin 20 (7 sk), Škara 16 (8 sk), Skokna 11, Slavica 4, Španja 2, Kumanović 1

Počelo je odlično. Trojac Marko ArapovićLovro MazalinBruno Skokna je predvodio Zagrepčane do visokog vodstva u prvoj četvrtini, a do poluvremena su tu prednost i održavali (50:39). Arapović je već početkom drugog dijela igre upisao double-double učinak (23p/10sk), ali je na tim brojkama ostao do kraja četvrtine koju Belgijanci dobivaju 28:14.

Tek u 34. minuti Arapović postiže svoje sljedeće poene za zaostatak od šest poena. Do kraju igrači Josipa Sesara nisu uspjeli uhvatiti priključak i na kraju gube utakmicu 89:79. Dobra igra na Arapoviću i Mazalinu u drugom poluvremenu je donijela slavlje Leunenu. Cibosi će imati priliku doći do prve pobjede danas poslijepodne u 17 sati protiv VEF Rige

Protiv ekipe koja je redom 1995. godište najučinkovitiji kod naše momčadi bio je Arapović (1996) s 25 poena i 14 skokova, Mazalin (1997) je dodao 20 poena, David Škara 16, a Skokna (1997) 11.