Nova drama u Kolnu: Barcelona izborila finale Eurolige!

I u drugoj polufinalnoj utakmici Eurolige odlučila je jedna lopta. Nakon što je Efes bio bolji od CSKA, Barcelona je navečer slavila protiv Milana te tako izborila veliko nedjeljno finale i utakmicu s Anadolu Efesom.

U prvom poluvremenu Barcelona je kontrolirala dvoboj, posebno raspoloženi bili su Mirotić i Gasol pa je ekipa Šarunasa Jasikevičiusa na veliki odmor otišla s 51:42.

Sjajna je bila treća dionica Šminkera koji su serijom 0:9 preko Rodrigueza i Puntera preokrenuli rezultat na 59:67. Odgovorio je Nick Calathes, koji se kasnije ozlijedio, Barcelona je do ulaska u zadnju četvrtinu smanjila na 67:71. Neviđena drama odigrala se u zadnjim trenucima, imao je Milano dva napada za pobjedu pri 82:82, a kada je Puntera promašio tricu na sedam sekundi do isteka vremena, Cory Higgins se sjurio prema košu Milana i nevjerojatnim ubačajem donio finale Barceloni!

Nikola Mirotić je ubacio 21 poena uz 6 skokova, Nick Calathes je dodao 17 uz 6 asistencija. Punter je za Milano postigao 23 poena.