Novo slavlje Šarića i Sunsa, stigli na korak do doigravanja

Uoči nastavka NBA sezone gotovo nitko nije davao ni promil šanse Phoenix Sunsima da mogu dohvatiti playoff, međutim, nevjerojatnom formom i nastupima u “balonu”, Dario Šarić i ostatak njegove ekipe došli su na korak do tog ostvarenja.

Noćas su upisali i petu pobjedu zaredom, ovaj put protiv Miami Heata rezultatom 119:112. Bila je to utakmica u kojoj nitko nije dohvatio dvoznamenkastu prednost, a na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom. Momčad iz Arizone uspjela se tek u posljednjoj četvrtini odvojiti na 105:96 nešto više od četiri minute do kraja susreta. Stečenu prednost sačuvali su do kraja te novom pobjedom došli na samo pola pobjede zaostatka za Portland Trail Blazersima.

Šarić je za 21 minutu na parketu ubacio 10 poena uz šut iz igre 2/5, a tome je pridodao 8 skokova. Prvo ime susreta bio je Devin Booker s 35 poena, ali i svih 7 promašaja šuteva za tri poena. Kod Heata, Herro je skoro došao do triple double s 25 poena, 8 skokova i 10 asistencija.

U sljedećem dvoboju Sunsi igraju protiv Thundera, dok će se Blazersi susresti sa Sixersima.