Nurkić se zahvalio publici, Delaš završio u bolnici

U derbiju 20. kola ABA lige Cedevita je porazila Crvenu zvezdu rezultatom 68:64. Pročitajte što su treneri i Jusuf Nurkić izjavili poslije utakmice.

Zvezda je na veliki odmor otišla s prednošću od 2 poena. Šest minuta prije kraja treće četvrtine uslijedila je kriza, Cedevita nije mogla zabiti 5 minuta a gosti su imali 38:39. Njihova prednost je rasla, no Goran Suton ubacuje tricu sa zvukom sirene za 44:50.

Mislim da je ona trica Sutona na izlasku iz treće četvrtine bila jako bitna. Kasnije smo prije svega reagirali kako treba. Ono što je bilo najbitnije da smo iskontrolirali defenzivni skok, što je bio problem u prvom poluvremenu kad su oni imali devet skokova u napadu. To je, uz dužno poštovanje, bio jedini razlog zašto su oni imali tih plus dva, rekao je trener Cedevite Jasmin Repeša.

Nolan Smith je danas odigrao jednu odličnu utakmicu s 18 poena, a osim njega dvocifreni su bili još Miro Bilan i Allan Ray s 10 ubačaja, dok je Jusuf upisao 9 poena za samo 10 minuta provedenih na parketu.

Igrali smo u vjerojatno najboljoj domaćoj atmosferi ove godine. Hvala publici, ovo je stvarno velika pobjeda. Dobili smo važnu utakmicu i velikog protivnika. Mislim da je Zvezda ove godine najbolja momčad. Stvarali su momčad za nešto veliko i ovo je rezultat našeg rada, rekao je Nurkić.

Mislim da smo pobijedili prije svega željom, voljom i energijom u zadnjoj četvrtini, izjavio je Repeša. U jednom momentu treće četvrtine izgledalo je doista teško. Govor tijela na terenu bio je kao da se skoro ne vjeruje, no uspjeli smo okrenuti, nastavio je Jasko.

Svoje viđenje utakmice dao je i trener Zvezde Dejan Radonjić.

Za nas je bio loš početak meča. Dozvolili smo protivniku da se razigra i Cedeviti da stekne prednost. Uspjeli smo se vratiti i nakon toga je u kontinuitetu naša igra bila dobra, sve do zadnje četvrtine koja je bila slaba. Na kraju treće četvrtine kad su nam zabili sa zvukom sirene smo im dozvolili da se vrate u igru, a u zadnjoj četvrtini igrali smo bez koncentracije. Cedevita je dobro koristila naše greške. Mi smo imali dosta izgubljenih lopti, a na kraju smo i zadnji napad odigrali bez koncentracije.

Za kraj valja spomenuti kako je reprezentativac Ante Delaš zbog udarca zadobivenog na utakmici završio u bolnici. Ozljeda je teške prirode, ali srećom liječnička ekipa je na vrijeme intervenirala i izbjegnuta je tragedija. Iz kluba su se javili priopćenjem:

Od udarca u desni dio toraksa oštetilo se plućno krilo i razvio se hematopneumotoraks (izlila se krv i zrak između pluća i ovojnice). Inace po život hitno stanje. Ekipa dr. Tomislava Cerovečkog, liječnika KK Cedevite na vrijeme je otkrila ozljedu, pripremila ga za drenažu i evakuaciju svega toga te Ante mora ostati u jedinici intenzivnog liječenja. Liječnička ekipa je odmah intervenirala tako da će sve bit ok.