Odličan Pappas protiv Fenerbahčea, Valenciji plus 38 protiv Unicaje

Odigrane su još dvije utakmice Eurolige.  Utakmicu Panathinaikos – Fenerbahče obilježila je trica Pappasa u dramatičnom derbiju, dok je Valencija na domaćem terenu deklasirala Unicaju.

Panathinaikos Superfoods Athens – Fenerbahce Dogus Istanbul 70:68 (19:21, 17:23, 17:11, 17:13)
(statistika)

Obje ekipe ulaze furiozno u utakmicu te se i na jednoj i na drugoj vidi jasna želja – pobjeda. Na samom početku utakmice semafor pokazuje 5:0 u korist Fenerbahčea koševima Wanamakera, no ekipa Panathinaikosa ne dopušta Fenebahčeu da se odvoji na veću razliku, 19:21 u korist Fenerbahčea za kraj prve četvrtine. Drugu četvrtinu otvara Lekavicius odličnom tricom te vraća nadu ekipi Pascuala Xavija. Do kraja ove dionice, nadmočni jači Fenerbahče odlazi na plus osam, 44:36 u njihovu korist.

Drugi dio utakmice otvara Papas, no Sloukas odma uzvraća udarac. Semafor i dalje pokazuje isto, prednost plus sedam na stranu ekipe Željka Obradovića. Zadnje četiri minute treće četvrtine obilježili su koševi CalathesaSingletona te sjajnog Pappasa. Fenerbahče na samo koš prednosti. Zadnjih deset minuta utakmice konačno se budi ekipa Panathinaikosa te nam donosi dramatičnu završnicu. Odličnom Pappasu pridružuje se i Antetokounmpo koji svojoj ekipi žele obavezno donijeti pobjedu. U posljednjim minutama utakmice Fenerbahče je imao i plus pet i skoro sigurno pobjedu u rukama, no Pappas se s time nije slagao. Minutu prije kraja rezultat je 67:67 te Pappas deset sekundi prije kraja zabija odličnu tricu i donosi pobjedu svojoj ekipi.

Najbolji u redovima pobjedničke ekipe je naravno sjajni Pappas s 24 poena (osam posljednjih za svoju ekipu), te
Calathes koji je dodao 12. U redovima poraženim dvoznamenkasti bili su Vesely s 15 poena, Wanamaker i Melli s 14 te Datome s 13 poena.

Valencia Basket – Unicaja Malaga 91:53 (31:11, 26:14, 16:17, 18:11)

Od početka utakmice vidjelo se da Valencia neće ništa prepustiti slučaju. Već nakon nepunih sedam minuta igre semafor pokazuje plus 12. Unicaja pokušava smanjiti razliku, ali uzalud. Do kraja prve četvrtine koš je dao samo Brooks, dok je Valencia tricom Martineza te koševima Pleissa i Van Rossoma otišla na visoku prednost od +20. Drugu četvrtinu otvara sjajni Martinez tricom te prednost samo rast i možemo reći da je već tad pitanje pobjednika bilo rješeno. Do kraja četvrtine ekipa Txusa Vidorreta sačuvala je svoju prednost i na predah odlazi s visokom razlikom, 57:25.

Drugi dio utakmice otvara Thomas te on i njegova ekipa zadaju velike glavobolje protivnicima. I treća četvrtina prolazi u istom ritmu te na kraju te iste dionice semafor pokazuje visokih i velikih +31. Zadnju dionicu Valencia je odigrala kao i prethodne tri te je svoju prednost povećala nad nemoćnom Unicajom. Zadnje minute ekipa Valencie odigrala je rutinski te je utakmicu završila +38 u svoju korist.

Najbolji u redovima pobjedničke ekipe bili su Green s 19 poena te te Abalde s 18. Pridružio im se i Martinez koji je ubacio 14. Kod poražene ekipe jedini dvoznamenkasti bio je Waczynski s 15 poena.