Odlična NBA večer za hrvatske igrače

Sinoć je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrano 9 utakmica, a u njih 3 sudjelovali su naši igrači. Sjajni Dario Šarić predvodio je  Philadelphia 76erse do nove pobjede na domaćem parketu protiv New Orleans Pelicansa. Isti ishod ostvarila je Indiana Bojana Bogdanovića u gostima kod favoriziranih Boston Celticsa, dok je malu minutažu zaradio i Ante Žižić u pobjedi Cavsa nad slabašnom Atlantom.

Philadelphia 76ers – New Orleans Pelicans  100:82 (32:14;24:27;28:11;16:30)

(D.Šarić 24p 5sk 4as, J.Embiid 24p 16sk, B.Simmons 10p 9sk 8as 3uk; I.Clark 15p, A.Davis 14p 8sk, D.Miller 13p 6sk)

Uvjerljivu pobjedu upisali su Philadelphia 76ersi (27-25) protiv oslabljenih Pelicansa (28-26). Ozlijedom DeMarcusa Cousinsa očekivano pala je i njihova igra te su bez njega upisali samo 1 pobjedu iz 5 utakmica. Koban je bio loš postotak šuta iz igre (35% iz polja, 26% za 3), a uz to su ih domaćini nadskakali 58-46. Fantastičnim ulaskom u utakmicu Philadelphija dolazi do rezultata 23:4 i samim tim olakšavaju si posao u nastavku kada prednost raste i na velikih +35. Ponovno je najbolji bio Dario Šarić s 24 poena (šut 8/11, 4/4 za 1, 4/6 za 2, 4/5 za 3), 5 skokova, 4 asistencije, 1 izgubljenom loptom za odličnu +/- vrijednost +35. Na odličnim je prosjecima od skoro 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije uz koro 50% šuta iz igre u zadnjih 5 utakmica. Uz Joela Embiida definitivno je prvo ime utakmice, ali i same ekipe. Uskoro bi se te dobre igre trebale ostvariti na rezultat, gdje Philla ne oduševljava previše te su još u borbi za doigravanje. Iduću utakmicu igraju Clippersa u gostima, dok će New Orleans u goste Brooklyn Netsima.

Boston Celtics – Indiana Pacers  91:97 (16:30;22:29;34:17;19:21)

(K.Irving 21p 5as, J.Brown 16p, A.Horford 10p 8sk 4as; V.Oladipo 35p 10sk, M.Turner 19p 7sk, B.Bogdanović 13p 4sk 3as)

Pomalo su iznenađujuće košarkaški Indiana Pacersa (31-25) lagano došli do pobjede nad prvoplasiranom ekipom istoka Boston Celticsima (40-17). Očajno 1. poluvrijeme udaljilo je kelte od pozitivnog ishoda. Očajno su igrali na oba kraja terena dozvoljavajući Indiani lagane poene, a pritom nisu zabijali nikako. Victor Oladipo još je jednom bio bio najbolji pojedinac svoje momčadi te je zasigurno jedan od ozbiljnijih kandidata za nagradu igrača koji je najviše napredovao. Čak ni neigranje startnog razigravača Darrena Collisona nije smetalo Pacersima. Hrvatski šuter Bojan Bogdanović započeo je sraz u početnoj petorci i za 32 minute ostvario 13 poena (šut 4/9, 5/5 za 1, 4/6 za 2 i 0/3 za 3), 4 obrambena skoka, 3 asistencije i blokada, +/- +11. Solidan nastup koji bi mogao ponoviti već sutra u domaćoj utakmici protiv New York Knicksa. Boston čeka zanimljiv dvoboj protiv “novih” Celeveland Cavaliersa.

Rezultati ostalih utakmica

Detroit Pistons – Los Angeles Clippers 95:108

(B.Griffin 19p 8sk 6as, R.Bullock 19p 5sk, A.Drummond 12p 17sk; L.Williams 26p 4sk 6as, M.Harrell 18p 4sk, A.Rivers 16p 5as)

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 107:123

(D.Schroder 25p 5sk 4as, T.Prine 15p 3sk; L.James 22p 12sk 18as, K.Korver 30p 3sk, A.Žižić 1 minuta ,1 ofenzivni skok)

Houston Rockets – Denver Nuggets 130:104

(J.Harden 28p 7sk 11as, C.Capela 23p 25sk; T.Lyles 24p 7sk 4as, N.Jokić 14p 7sk 5as)

Miami Heat – Milwaukee Bucks 91:85

(T.Johnson 19p 6sk 3as, J.Richardson 16p, G.Antetokounmpo 23p 11sk 3as, E.Bledsoe 19p 4sk 6as)

Utah Jazz – Charlotte Hornets 106:94

(D.Mithcell 25p 6sk 4as, J.Ingles 23k 5sk 5as, R.Gobert 20p 11sk 3as; K.Walker 19p 3sk 5as, F.Kaminsky 14p, N.Batum 13p)

Chicago Bulls – Minnesota Timberwolves 114:113

(Z.LaVine 35p 5sk, J.Grant 14p 8sk 11as, J.Holiday 12p 6sk 4as; J.Butler 38p 7sk 5as, A.Wiggins 18p 4sk, K.Towns 14k 10sk)

Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 100:118

(W.Cauley-Stein 19p 6sk, D.Fox 13p 7sk 9a, B.Bogdanović 11p 3sk 3as; D.Lillard 50p 6as, M.Harkless 15p 3sk, S.Napier 13p 3sk)