Odlična utakmica Simona, Real Madrid i CSKA još uvijek bez poraza

Velika pobjeda Bayerna i zadržavanje niza CSKA i Real Madrida obilježili su prvi dio 6. kola Eurolige. Krunoslav Simon bio je najefikasniji u redovima Efesa. Leon Radošević se nije naigrao u pobjedi Bayerna, a Spahija je izgubio još jednu utakmicu.

U prvome susretu današnjega kola susreli su se Bayern i Darussafaka. Bayern je dominirao od početka utakmice, odlična obrana i napad dali su samopouzdanje Bavarskoj ekipi. U niti jednom trenutku nisu izgubili vodstvo, gradili su ga do kraja susreta na krilima  Devina Boookera i Petteria Koponena. Odličan posjed sa samo četiri izgubljene lopte i brza pass igra rezultirali su najvećom pobjedom ove sezone u Euroligi. Već spomenuti Booker zabio je 17 poena, a Koponen 16, odličan je bio i Nihad Dedović koji je također ubacio 16. Naš Leon Radošević odigrao je samo četiri minute i zabio isto toliko poena. Kod gostiju je najučinkovitiji bio Jeremy Evans s 20 poena.

Real Madrid došao je u goste Nevenu Spahiji sa željom da zadrži pobjednički niz. U tome su i uspjeli, prije svega sjajnom obranom, primili su samo 66 poena. Ekipa Maccabia nije pružila dovoljan otpor “kraljevima” i izgubila je treću utakmicu u nizu. Real Madrid odigrao je odlično na obje strane parketa, uhvatili su čak 19 skokova više od izraelske ekipe i održali postotak šuta iznad 50%. Sergio Lull zabio je 17 poena, a Jaycee Caroll 16. Kod domaćina najefikasniji je bio Johnny O’Bryant sa 17 poena, a novopridošli Ramon Sessions zabio je 11.

CSKA je u Milanu pred 10 000 gledatelja svladala Armani Exchange Milan u jako uzbudljivoj utakmici. Vodstvo se izmjenjivalo kroz četvrtine, CSKA je odigrala bolju završnicu susreta i svladala domaćine. Nando de Colo se vratio u formu i ubacio 18 poena za goste, najefikasniji za rusku momčad je bio Cory Higgins s 23 poena. Kod domaćina odlično je odigrao Vladimir Micov koji je ubacio 24 poena, sjajan je bio i razigravač Milana James Mike koji je podijelio 12 asistencija i ubacio 16 poena.

Posljednji današnji susret odigran je na Kanarima. Gran Canaria je izgubila od Anadolu Efesa 90:94.  Domaćini su držali vodstvo kroz većinu susreta, ali su psihički i fizički pali u zadnjoj četvrtini. Turska ekipa je imala odličan šut večeras, i nekolicinu raspoloženih igrača. Naš Kruno Simon predvodio je Efes zabivši 18 poena, Dunston Bryant je ubacio 12 poena i uhvatio 11 skokova, a Vasilije Micić je pridodao 17 poena.  Kod domaće ekipe najraspoloženiji je bio bivši igrač Cibone DJ Strawberry koji je ubacio 19 poena. Eulis Baez je zabio 14 i uhvatio pet skokova.

CSKA u idućem kolu ide na Bayern, a Real Madrid kod Khimkia u Rusiju. Neven Spahija ima veliki test na Kanarima, trenutno Maccabi ne igra dobro u Euroligi, ova utakmica mogla bi biti prekretnica za izraelsku ekipu. Simon ide u Atenu na derbi, utakmice grčkih i turskih ekipa su poznate po odličnoj atmosferi u ispunjenim dvoranama.