Odlični Prkačin odveo Cibonu do važne ABA ligaške pobjede!

Cibona je u pomalo čudnom terminu u 14 sati ugostila Borac iz Čačka u zaostaloj utakmici 13. kola ABA lige te upisala nevjerojatno važnu pobjedu rezultatom 69:64.

Dvoboj je otvoren u konfuznom tonu, obje momčadi bile su šuterski neraspoložene pa smo tako u prvoj četvrtini vidjeli samo jednu tricu i to onu Damira Markota. Nakon prvih deset minuta Borac je vodio 11:12.

Bolju drugu dionicu odigrali su Vukovi, a pokretač je bio Lovro Gnjidić, koji je odlično iskoristio svoje minute. Serijom 23:3 Cibosi su stigli do +17 na nešto više od tri minute do kraja poluvremena. Gosti su tada odgovorili s deset vezanih poena, pa se tako na veliki odmor otišlo s prednošću Cibone rezultatom 34:25.

Čačani su bolje ušli u nastavak i smanjili na 37:34, a Cibosi poenima Gnjidića i Prkačina odlaze na +8. Povezala je domaća ekipa nekoliko dobrih minuta, probudio se i Damir Markota, što je bilo dovoljno za dvocifrenu prednost na ulasku u posljednju četvrtinu.

“Utakmica serija” bio bi pravi epitet za ovaj dvoboj. Serijom 0:9 Borac je stigao na samo – 4, Velić je pozvao timeout nakon kojeg su Vukovi odgovorili sa sedam vezanih poena za vodstvo 66:55 na četiri i pol minute do kraja. Uspjeli su gosti doći do – 5, međutim, Zagrepčani su se uspjeli oduprijeti posljednjem naletu te slaviti s 69:64.

Najbolji pojedinac susreta bio je Roko Prkačin s double double učinkom od 15 poena i 11 skokova, a raspoložen je bio i Damir Markota s 15 poena uz 8 skokova. Kod Borca je bolji od ostalih bio Jones s 21 poenom.

Cibona je ovim slavljem stigla do četvrte pobjede u svojoj četrnaestoj utakmici, a na identičnom omjeru je i Borac.

Cibona će već u nedjelju u Draženovom domu ugostiti Krku iz Novog Mesta.