Ofenzivni vatromet Komušine i Emmendingena

U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici gledatelji su imali priliku vidjeti ofenzivni vatromet trica obaju momčadi koje su na kraju ukupno zabile 28 trica, a bolji su na kraju bili košarkaši Komušine.

TB Emmendingen – KKK Haiterbach 97:108 (19:30; 38:58; 61:85)

Na gostovanju kod fenjeraša lige, TB Emmendingena nije nastupio David Jackson koji se ozlijedio u prethodnom kolu kao ni Sasa Kesselring, koji će biti izvan parketa do kraja sezone, tako da je Mario Marić s malom rotacijom rostera krenuo na drugo uzastopno gostovanje. Priliku za start u početnoj petorci dobio je mladi Manuel Rupčić.

Rupčić je zabio i prvi koš na utakmici, za 2:0 vodstvo gostiju koji nakon toga kreću s bombardiranjem iza linije za tri poena. Domaći košarkaši su zonskom obranom dopuštali Komušancima otvorene šuteve koje ovi neumoljivo realiziraju.

S pet trica u prvoj četvrtini Franko Koljanin i Slaven Ponjavić dovode Komušinu na +20 pri rezultatu 30:10, a početkom druge ubacuju još dvije za vodstvo 44:25. Pod košem nezaustavljivi Franko Filipović par minuta kasnije vraća vodstvo na +20 za konačnih 58:38 na poluvremenu.

Dobro smo razigrali šutere i pogađali smo s velikom preciznošću, izjavio je trener Komušine Mario Marić pokušavajući zadržati ozbiljno lice iako je bilo više nego očito kako je bio jako zadovoljan igrom svojih košarkaša.

Nakon predaha druga dva igrača Komušine preuzimaju kormilo. Ponajviše Filipović, a zatim i Božidar Bubalo razigravajući sve više svoje suigrače. Prednost raste na 76:47 prije nego domaći igrači pogađaju 4 šuta iz vana i smanjuju zaostatak.

Komušina u posljednjoj dionici usporava ritam igre što domaćin iskorištava i dolazi na -13 (77:90), no vrlo brzo stiže odgovor s druge strane. Franko Filipović preuzima odgovornost u svoje ruke i pogađa za mirno privođenje utakmice kraju. Komušina čak i u nedostatku svoja dva važna igrača odnosi bodove na gostovanju potvrdivši tako svoju kvalitetu.

Drago mi je kako se momčad predstavila. Dobro smo igrali i ušli u dobar ritam. Razigrali smo se dobro, zaključio je Marić.

Franko Filipović utakmicu je zaključio s 35 koševa, Koljanin je pridodao 31, a Ponjavić 20. Božidar Bubalo ubacio je 15, Rupčić 4 i Christopher Ley 3.

Kod domaćina najraspoloženiji je bio Lukas Schäfer s 25 poena, a Luka Petrali i Pascal Heinrichs zabili su po 17.

Komušini je ovo 16. pobjeda ove sezone te se nalaze na 4. mjestu, dva boda iznad petoplasiranog Ulma i šest bodova ispod trećeplasiranog TSG Schwäbisch Halla.