Okršaj PARKL i CroHoops lige

Vrijeme je da podvučemo crtu i pod nezaboravnu i u mnogočemu neponovljivu 2018. godinu u CroHoops amaterskoj košarkaškoj ligi.

Sjajnu godinu zaokružili smo sinoćnjim prijateljskim susretom trenutno ponajboljih amaterskih košarkaških kolektiva regije – naše prvoplasirane ekipe Division I Optike Sokol Stenjevec te trenutno vodeće ekipe slovenske amaterske PARKL lige – KK Adecco (Maribor).

Optika je sjajnim ulaskom u utakmicu još jednom potvrdila sjajnu formu te je na krilima sjajnog terceta Markočić-Dugandžić-Župan pokazala zašto je na putu izjednačavanja CroHoops all-time rekorda od 12 pobjeda koju trenutno drže aktualni prvaci – Jankomir Transformersi.

No, gosti iz Maribora, predvođeni opet sjajnim krilnim centrom Jure Ritlopom (17p, 8s, 3ul, 2b) već tijekom druge četvrtine hvataju priključak te koristeći širinu klupe krajem treće četvrtine prelaze u vodstvo.

Tijekom dramatične četvrte četvrtine domaća ekipa, unatoč izbivanju Markočića, povećava razinu agresivnosti po cijelom terenu te nakon nekoliko pogrešaka gostiju na krilima clutch time ubačaja Dugandžića, Župana i Kranjčeca uvodi susret u zonu rezultatske neizvjesnosti!

Ipak, gosti u kritičnim momentima zadržavaju fokus i koncentraciju te nakon ključnog ubačaja s linije slobodnih bacanja dolaze od vrijedne pobjede na parketu Boćarskog doma rezultatom 104:105, pred publikom čije su navijanje iz zadnjih redova predvodili najvjerniji navijači Stenjevca!

Najboljim igračem već trećeg ovogodišnjeg susreta na relaciji CroHoops-PARKL proglašen je svestrani branič-krilo Optika Sokol Stenjevec, Matija Markočić (20p 7s 10a 1ul 3b).

Optika Sokol Stenjevec 104 – KK Adecco 105

OPTIKA SOKOL STENJEVEC (CROHOOPS, HRVATSKA): Dugandžić 20p 4s 6a 2 ul 1b, Markočić 20p 7s 10a 1ul 3b, Župan 20p 10s 3a 3ul 1b, Kranjčec 19p 5s 2a, Sabljić 15p 4s 3a 2ul 1b, Capan 5p 3s 2a 1ul, Vlaho 1p 1a 3ul, Oroz 3p, Dominis 1p 2s, Milanović-Litre 1s 1ul, Bebić, Molnar (c).

KK ADECCO (PARKL, SLOVENIJA): Ritlop 17p 8s 3ul 2b, Horvat 17p 1s 4a, Ocepek 4p 4s 7a 1ul, Ferme 7p 4s 3a 3ul, Uršej 4p 1s 2a 1ul, Stojković 5p 3s 5a 2ul, Manjević-Kopčić 12p 1s 1ul 1b, Dover 15p 5s 2a, Bruči 15p 7s 1a, Štampfer 9p 6s 2a, Vedlin.