Osječani razbili Šibenik

U okviru 11. kola A1 lige snage su u Osijeku odmjerili osječki VROS i Šibenik. Domaćini su slavili s visokih 90:66. Ključna je bila treća četvrtina gdje su se domaćini odvojili na plus 14. Posljednjih deset minuta bilo je samo rutinsko odrađivanje posla. Osječanima je ovo treća pobjeda u prvenstvu, a Šibeniku treći poraz.

Prva četvrtina bila je vrlo izjednačena. Uglavnom se igralo koš za košem i nijedna momčad se nije uspjela značajnije odvojiti. U drugoj četvrtini jako je raspoložen bio Matej Karlović, koji je uspio povezati par dobrih napada i odveo domaćine na plus osam. S tom prednošću Osječana se i otišlo na veliki odmor.

U nastavku je uslijedio potpuni raspad igrača Jeronima Šarina. Uz Karlovića, raspoložen je bio i Pandurić pa su domaćini nastavili gdje su stali i vrlo brzo su pobjegli na plus 13. Šibenčani su se održavali u igri preko Petanija i Vukičevića, ali Pandurić je koš faulom uz realizirano bacanje zaključio treću dionicu s plus 13 za Osijek.

U nastavku su se domaćini u potpunosti raspucali. Prvo Pandurić s dvije, pa Kujundžić i Zebić s jednom tricom dovode VROS do visokih plus 20. To je bio znak da je utakmica riješena i Osječani su do kraja rutinski utakmicu priveli kraju. Matej Karlović s 19 poena bio je najefikasniji kod domaćina. Pridružili su mu se i Pandurić s 15 i Diminić s 12 poena. Kod gostiju su se istaknuli Španja s 12 i Vukičević s 11 koševa.

Kompletna statistika utakmice

Sada slijedi stanka zbog nadolazećih blagdana, a okršaji na hrvatskim parketima nastavljaju se 9. siječnja. Osječani tada dočekuju Kaštela, a Šibenčani gostuju u Sinju.