Otvorena nova sezona Eurolige: Zenit iznenadio Efes u Istanbulu

Nova sezona Eurolige otvorena je dvobojem u Istanbulu, u kojem je Anadolu Efes ugostio Zenit iz Saint Petersburga. Xavi Pascual složio je zaista zanimljivu momčad tijekom ljeta, a gostujućom pobjedom protiv aktualnog viceprvaka Europe, pokazao je kako će biti ozbiljan protivnik svakome.

Početak utakmice obilježila je velika nervoza i puno grešaka, a u takvim okolnostima, nakon 10 minuta vodili su Rusi s 5 poena razlike. Anadolu Efes uspio je do kraja poluvremena izjednačiti rezultat.

Momčad Krune Simona u trećoj dionici utakmice stvara prednost od +6, a u dvoboju s nevelikim brojem poena djelovalo je kako će Turci uspjeti uspješno privesti dvoboj kraju. Ipak, ruski euroligaš u posljednjih 10 minuta dodaje gas te radi veliki preokret za odličan početak nove europske sezone.

U posljednjoj četvrtini Zenit je ubacio 24 poena, dok je Efes u tom razdoblju upisao samo 15. Zbog toga, gosti su slavili rezultatom 69:73.

Najbolji igrač utakmice bio je Kevin Pangos s 23 poena, a iskusni KC Rivers dodao je 14. Kod Efesa, Micić je postigao 17 poena uz 9 asistencija, a Kruno Simon je ubacio 14 poena.