Otvorena vrata Superlige: Senzacija u Domu Sportova, Medveščaku +37 protiv Raguse

U sklopu osmog kola Btravel WABA lige susrele su se ekipe Trešnjevke i Budućnosti.  Iako je ekipa Budućnosti u Zagreb došla bez Rachel Hollivay, i dalje su glasili za velikog favorita. Međutim, cure Deana Nemeca pobrinule su se za senzaciju i ostvarile pobjedu protiv kluba koji drži prvo mjesto tablice. Također, svoj nastupe imale su i druge dvije hrvatske ekipe. Međusobni dvoboj između Raguse i Medveščaka, otišao je na stranu Medveščaka.

Btravel WABA liga, 8.kolo, 5.prosinac

Trešnjevka – Budućnost 62:57 ( 14:14, 22:12, 8:23, 18:8)

Trešnjevka: Katavić 15, Erjavec 21, Blessed Mtsweni, Vujadinović, Pavić 8, Mühl 11, Kostić 5, Zadro 2, Sorić, Savić.
Budućnost: Bigović, Jovičević, Orozović 21, Babić 6, Mitrasinovik 11, Mujović 14, Jakšić 5, Filonchyk, Šćepanović, Mirotić.

Utakmicu su gošće otvorile furiozno i vidjelo se da ovo neće biti nimalo laka utakmica. Međutim, “budi se” zagrebačka ekipa i na pogon sjajnih Katavić i Mühl četvrtina završava neodlučeno, 14:14. Drugu četvrtinu otvara sjajni dvojac Pavić – Erjavec i Trešnjevka na predah odlazi s plus deset.

Početkom drugog dijela, Budućnost se vraća u utakmicu koševima Orozović i Mitrasinovik te dvije minute prije kraja treće četvrtine semafor pokazuje 41:41. Nakon trideset minut igre, prednost na stranu Budućnosti – 49:44. Zadnjih deset minuta, “Trešnjice” pokazuju svoju agresivnost i borbenost što ih dovodi do slatke (i nimalo lake) pobjede, 62:57.

U redovima “Trešnjica” najbolje su bile Erjavec s 21 poenom, šest skokova i dvije asistencije i Katavić s 15 poena, šest skokova i tri asistencije. Kod poraženih najbolje su Orozović s 21 poenom, osam skokova i jednom asistencijom te Mujović s14 poena, deset skokova i pet asistencija.

Kratki osvrt na svoju ekipu i ovu utakmicu dala nam je Josipa Pavić:

“Ušli smo u utakmicu sa zadatkom da im pružimo što bolji otpor i pokažemo da svakim danom napredujemo sve više i više. Teško je bilo očekivati ovakav ishod utakmice, jer je ekipa Budućnosti glasila kao veliki favorit u ovom dvoboju. Prijašnjim rezultatima i rosterom favorit su za ulazak u Playoff regionalne lige. Mi, Trešnjice, trenutno igramo na jednom, moglo bi se reći zavidnom mjestu, s obzirom na naše godine. Sezona nam je počela u pobjedničkom ritmu, kako u domaćem prvenstvu, tako i u regionalnoj ligi.

Bez obzira da su i Beroe i Play-Off, izravni konkuretni došli do pobjeda, Trešnjevka je jednom nogom već u Superligi.

Osigurale smo prolaz u Superligu. Ovom utakmicom pokazali smo svoju kvalitetu, borbenost i srčanost te nam je ovo još jedan motiv za nastavak dalje. Čestitke ekipi Budućnosti na fer i korektnoj igri, ali još veće čestitke mojoj ekipi koja je pokazala da se predanijim radom i zalaganjem ono nemoguće može učiniti mogućim. Plan za dalje je iz kola u kolo isti, ostaviti srce na terenu, pokazati naučeno pa što bude!”

Podsjetimo, Trešnjevka se trenutno nalazi na četvrtom mjestu, s četiri pobjede i isto toliko poraza. Sljedeće kolo lete u Tursku, gdje ih očekuje susret s ekipom Istanbul Universitesia. Budućnost sljedeće kolo igra s Crvenom Zvezdom.

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Rastemo iz kola u kolo i ova pobjeda koja nas definitivno vodi u drugi krug BTravel WABA lige ostvarenje je onoga čemu smo se na početku natjecanja tek potajno nadali. Moje igračice pokazale su pobjednički karakter. Vratili smo se i nakon -7 i uspjeli pobjediti dosad nepororaženu i vodeću ekipu. Ostvarili smo u potpunosti obrambenu ideju koju smo imali i dokazali sebi da možemo i sa najjačima što Budućnost Bemax zasigurno jest.«