PAO u produžetku do pobjede nad Zvezdom, Real pregazio Milano

U zadnje dvije utakmice 3. kola Eurolige Crvena Zvezda poražena je u produžetku od Panathinaikosa, a Real Madrid očekivano je slavio protiv danas lošeg Emporio Armani Milana.

Crvena Zvezda – Panathinaikos ot86:90 74:74 (26:22; 48:33; 56:48)

Jenkins 19 p, Schilb 17 p; Pappas 24 p, Maciulis 16 p

U punom Pioniru u uzavreloj atmosferi Crvena Zvezda je dočekala Panathinaikos našeg Roka Leni Ukića. Željni pobjede i nošeni sa 7500 navijača Crveno-beli u potpunosti su u prvom poluvremenu nadigrali Grke. Velikih plus 15 na velikom odmoru nakon dva uvodna poraza napunio je samopouzdanjem domaće igrače i dao nadu gledateljima da će vidjeti prvu euroligašku pobjedu njihove momčadi nakon dugo godina.

Ipak, PAO je pokazao zašto ga već godinama smatraju jednom od najboljih momčadi u Europi. S uvodnih 12:0 u trećoj dionici prilaze na samo tri razlike te ostavljaju Beograđane bez koša uvodnih pet minuta. Domaći su na to odgovorili serijom 6:0 i vratili utakmicu u mirne vode, a u zadnju dionicu se ulazi s rezultatom 56:48.

Malo po malo gosti su se približavali, a minutu i pol prije kraja konačno su poveli u utakmici, a ubačajima Diamantidisa u zadnju minutu ulaze s vodstvom od četiri razlike. Lošim izvođenjem slobodnih bacanja, Zvezda je došla u priliku za produžetak koju je iskoristio Blake Schilb ubacivši tricu. Panathinaikosu je ostalo devet sekundi za pobjedu, ali Diamantidis je promašio.

U produžecima je presudilo iskustvo gostujuće momčadi, a Zvezda je, slično kao i u prvom kolu, platila danak neigranja jakih utakmica. Grci su slavili 90:86. Roko Leni Ukić na terenu je proveo 18 minuta bez postignutog poena. Uhvatio je jedan skok, podijelio asistenciju i ukrao loptu.

U sljedećem kolu Ukić dočekuje Krunu Simona i njegov Lokomotiv Kuban, a Zvezda ide na gostovanje u Vitoriju.

Real Madrid – Armani Milan 93:74 (25:20; 52:31; 73:49)

Mirotić 19 p, Fernandez 16 p; Langford 17 p, Samuels 13 p

Real Madrid na domaćem terenu očekivano je slavio protiv talijanske momčadi EA7 Emporio Armani Milan. Šminkeri su se u igri sve do 14. minute kada Madriđani ubacuju u višu brzinu i za tri minute rade 13:0. Od tog trenutka bilo je jasno da pobjeda neće pobjeći iz srca Španjolske, samo je bilo pitanje s kojom razlikom će utakmica završiti. Na poluvremenu rezultat je iznosio 52:31.

U nastavku smo očekivano vidjeli mirniju utakmicu. Real je rutinirano održavao prednost koja je maksimalno iznosila 27 razlike. Utakmica je završena rezultatom 93:74.

Dontaye Draper u igru je, sad već standardno, ušao krajem prvog poluvremena i proveo cijelu treću četvrtinu na parketu. Nije se upisao u strijelce, imao je jednu ukradenu loptu, tri izgubljene i podijelio dvije asistencije.

Real Madrid u sljedećem kolu ide u goste kod Strasbourga, a Armani ide na još jedno gostovanje, kod Brosea u Njemačku.