Partizan osvojio 12. uzastopni naslov

U četvrtoj utakmici finala doigravanja za prvaka Srbije, Partizan je potpuno deklasirao Crvenu Zvezdu pred njezinim navijačima i u odličnoj atmosferi prepunog Pionira s ukupnih 3:1 u seriji došao do 12. uzastopnog naslova.

Crvena Zvezda – Partizan 52:68 (11:15, 21:34, 33:50)

Obje momčadi su vrlo čvrsto ušle u utakmicu. Igralo se izjednačeno sve do rezultata 8:8 kada Partizan zakucavanjem Lučića i tricom Milosavljevića radi seriju 5:0 te je trener Zvezde Dejan Radonjić bio prisiljen pozvati prvu minutu odmora. Prva četvrtina je završila rezultatom 15:11 za Partizan, a od tada smo gledali samo jednu momčad na parketu.

Početak druge četvrtine u potpunosti pripada ekipi Partizana. Najprije junak utakmice Bogdan Bogdanović pogađa dvije uzastopne trice s 8 metara, a zatim mu se priključuje i Davis Bertans koji svojom tricom zaključuje Partizanovu seriju 13:0. Semafor je tada pokazivao rezultat 11:26 za goste i pitanje pobjednika ovog finala je već tada bilo riješeno.

Partizan je sjajnom obranom potpuno kontrolirao utakmicu te je na odmor otišao s plus 12, što je bio još i malen zaostatak za Zvezdu s obzirom što su njezini igrači pokazivali na parketu. Naime, Zvezda je od 21 postignutog koša postigla samo 8 koševa iz igre koje je sve ubacio Igor Rakočević. Ukupan šut Zvezde je na poluvremenu bio 4/27, od čega je za tricu 0/12.

Ni nastavak susreta nije donio ništa novo. Ono što je Bogdanović učinio na početku druge, to je napravio Lučić na početku treće četvrtine te je sa svojih 8 uzastopnih koševa odveo Partizan na nedostižnih 24:42. Do kraja četvrtine vrijedi samo spomenuti je Zvezda ubacila svoju prvu tricu iz 18. pokušaja tek u 28. minuti utakmice.

Posljednja dionica dvoboja donijela nešto bolju igru Crvene Zvezde, no u trenucima kada je sve već odavno bilo riješeno. Partizan je mirno priveo utakmicu kraju i slavlje je moglo početi.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Bogdan Bogdanović sa 17 koševa. Lauvergne je ubacio 15 koševa uz 11 skokova dok je Lučić dodao 14 koševa. S druge strane, kod neprepoznatljive Crvene Zvezde, DeMarcus Nelson je ubacio 12, Katić 11, a Rakočević 10 koševa.

Nakon utakmice u intervjuu za RTS, trener Partizana Duško Vujošević dobro se našalio na račun protivnika izjavivši: “Đaba vam novci moji sinovci.”

Za kraj, još malo nevjerojatnih brojki. Obje momčadi su kombinirano šutirale čak 74 slobodna bacanja, a krajnji rezultat je bio malih 52:68. Koliko je Zvezda bila nemoćna, govori i podatak da je njihov ukupan šut na kraju utakmice iznosio nevjerojatnih 13/52 iz igre, 3/25 za tricu.

Kako god bilo, Partizan i Crvena Zvezda su dva najbolja kluba u regiji koja će sljedeće sezone igrati Euroligu, a njihovi dvoboji donijeli su kvalitetnu i nadasve gledljivu košarku u sjajnoj atmosferi pred prepunom dvoranom. Preslikalo se i na neke druge prostore.