Perfumerias Avenida u dramatičnoj završnici svladala Gironu i izborila finale španjolskog Superkupa

Prva utakmica polufinala španjolskog ženskog košarkaškog Superkupa koji se ovoga vikenda igra na Tenerifima već na samom startu sezone donijela nam je okršaj između  dvije najbolje ekipe Uni Citylift Girone i aktualnog prvaka Perfumerias Avenide čije boje ove sezone brani i naša Mia Mašić. U vrlo dramatičnom i neizvjesnom dvoboju pobjedu je na kraju odnijela Perfumerias Avenida koja je slavila rezultatom (63:61)

Početak utakmice protekao je u rastrganoj igri uz puno pogrešaka s obje strane, no prva konce igre hvata Girona koja početkom druge četvrtine pravi veliku seriju i odlazi na +13 (29:16). Osjetni rezultatski zaostatak ipak nije obeshrabrio košarkašice Perfumeras Avenide koje su pokazale čvrst karakter i  već do konca prvog poluvremena uspijevaju se potpuno vratiti u igru, pa se na predah se otišlo sa samo +2 za Gironu (31:29)

Nastavak susreta donio je čvrstu, bespoštednu i izjednačenu borbu u kojoj su se obje ekipe konstantno smjenjivale u vodstvu, a pitanje pobjednika riješeno je tek u posljednjim sekundama dvoboja.

Minutu i deset sekundi do kraja utakmice rezultat na semaforu bio je neriješen (61:61), tada Rebekah Gardner svojim trećim prekršajem na utakmici na liniju za slobodna bacanja šalje Leonor Rodriguez Manso koja realizira jednu od dvije prilike sa linije penala i donosi +1 Perfumerias Avenidi na ulasku u posljednjih 60 sekundi utakmice.

19 sekundi prije kraja kod rezultata (62:61) za Perfumerias Avenidu klupa Girone pozvala je minutu predaha kako bi nacrtala potencijalno i pobjednički napad na utakmici, ali pokušaj akcije nije prošao  pa nakon izgubljene lopte  ekipa Girone radi brzi prekršaj, a Leonor Rodriguez Manso ponovno uspijeva realizirati  samo jedno od dva slobodna bacanja, i tako Gironi pruža šansu da u posljednjih pet sekundi utakmice dođe možda i do pobjede,no košarkašice Girone nisu uspjele pogoditi posljednji šut za tri te je slavlje Avenide moglo početi.

Emese Hof iz redova Perfumerias Avenide sa 19 poena i 6 skokova bila je najefikasnija igračica susreta, dok je naša Mia Mašić na terenu provela nešto manje od četiri i pol minute i za to vrijeme nije se upisala u strijelce.

Kod Girone prvo ime bila je Rebekah Gardner sa 17 postignutih poena i 4 skoka, 15 poena ubacila je Julia Reisingerova, a 13 Binta Drammeh.

Spar Citylift Girona – Perfumerias Avenida 61:63 (17:16, 14:13, 16:19,14:15)

U sutrašnjem finalu Perfumerias Avenida igrati će protiv Valencije koja je u drugom polufinalnom dvoboju bila bolja od domaćina turnira ekipe CDB Clarinos (68:58)

Naša Ivana Tikvić u dresu Clarinosa na terenu je provela malo manje od 18 minuta i postigla 6 poena uz isto toliko skokova