PH ml. kadeti: Kvarner i Vukovar ugodna iznenađenja

Nakon trećeg dana poluzavršnih turnira u Varaždinu  i Vukovaru Kvarner, Dubrava i Cedevita su neporažene ekipe, a priliku za prolaz među četiri najbolje mlađekadetske momčadi Hrvatske imaju još Zadar i Zagreb.

U skupini A Riječani su u produžetku pobijedili Cedevitu i s tom pobjedom se prometnuli u favorita za prolazak na Final Four. O prva dva mjesta  bi mogla odlučivati posljednja utakmica turnira koja se igra u nedjelju između Dubrave i Cedevite, a sasvim izgledna opcija je zatvaranje kruga dvije ekipe iz Centra (Dubrava, Cedevita) te Kvarnera, prvaka Zapada.

I u skupini B je poredak je do kraja neizvjestan. Cibona bi trebala biti sigurni prvak skupine, a za drugo mjesto boriti će se Zagreb, Vukovar i Zadar. Vukovarci su sinoć pobijedili Zadar i sutrašnjom pobjedom protiv Zagreba bi ostvarili ogroman uspjeh za svoj klub i  regiju. Ako bi slavili Mravi moguć je trokut ekipa s omjerom 2-1, tada bi pored domaćina i Zagreba u igri bio i Zadar, a odlučivala bi međusobna koš razlika.

Raspored, rezultati i poredak na phmladi.crosarka.com.

Skupina A (Varaždin)

Kvarner 2010 – Cedevita 82:74 OT (13:27, 30:40, 51:52, 71:71)

Kvarner 2010 :Jordano 27, Alić -, Vranković -, Kordić-Gružić -, Šibenik 0, Vucić 15, Zatezalo -, Brajdić 16, Klasan 14, Depolo -, Smoković 10, Kalac 0; Trener: Ćubelić I.
Cedevita: Zelić 6, Pollak 2, Grgić – Došen -, Ivanković 6, Šamanić 0, Mihalić 23, Jacović 6, Blažević 10, Valenčak 3, Rudeš 2, Dorotić 16: Trener: Mesić S.

U najzanimljivijoj utakmici 3. kola, a nakon produžetka, Kvarner je zabilježio svoju drugu pobjedu i širom otvorio vrata prema finalnom turniru dok će Cedevita to pokušati sutra u direktnom dvoboju protiv gradskog rivala Dubrave.

Vrlo uvjerljiv početak utakmice u korist Cedevite koja u prvoj četvrtini ostvaruje prednost od 17 koševa. U tom periodu igre posebno dominiraju Mihalić i Dorotić. No, u nastavku utakmice dolazi do konsolidacije igre kod Kvarnera i uspijevaju do odmora smanjiti prednost na svega 10 koševa prednosti.

U drugom poluvremenu, posebno radi buđenja Jordanova i uz svesrdnu skakačku pomoć Klasana (ukupno 26 skokova na utakmici) mladi igrači iz Rijeke uspijevaju izjednačiti rezultat i propuštaju priliku da u posljednjem napadu izbore pobjedu.

U produžetku Cedevite nije postigla koš pune tri minute što Kvarner koristi i sa devet uzastopnih poena rješava pitanje pobjednika. Kod Kvarnera najbolji Jordano, Brajdić, Klasan i Smoković, a kod Cedevite su večeras najviše pokazali Mihalić, Blažević i Dorotić.

Vindija – Dražen Petrović 46:58 (11:13, 23:27, 38:37)

Vindija: Bednjanić -, Perhaj -, Đoreski -, Kovačić 18, Sambolec 2, Koljnrekaj 9, Grilec 2, Bešenić -, Martinec 12, Golub -, Malarić 3, Zbodulja -: Trener: Todorović D.
Dražen Petrović: Šarić 7, Dodig 2, Papić 2, Nakić T -., Škorić 19, Škugor 0 , Pancirov 22, Grandeš 2, Matešić 0, Vukšić 4, Vidović 0, Nakić F. 0: Trener: Jurić M.

Iako su igrači Vindije završili treću četvrtinu sa minimalnim vodstvom od 38:37 na kraju nisu uspjeli upisati prvu pobjedu na turniru. Šibenčani su u posljednjoj četvrtini ubacili u višu brzinu i na kraju zasluženo ostvarili prvu pobjedu.

Najzapaženiji kod domaćina su bili Kovačić i Martinec, dok su najzaslužniji u pobjedničkoj ekipi bili Pancirov i Škorić uz asistenciju Šarića.

Sutra, u subotu, ekipa Vindije ima slobodan dan dok će se ekipi Dražen Petrović suprotstaviti Kvarner 2010.

Skupina B (Vukovar)

Cibona – Zagreb 69:54 (19:11, 34:27, 50:38)

Cibona: Janković 10, Matanović 6, Bisirović 3, Jarnjak, Jularić 25, Montana 8, Nakić – Vojnović , Krstanović, Jelić, Laktić 10, Nikić 6, Brzović 1; Trener: Josef Dulibić
Zagreb: Palokaj 4, Medć 3, Čubrilo 8, Joksimović 8, Božić 2, Hermaus, Smolić 4, Marečić 6, Ogrizović 8,. Macner 1, Bačevina 11, Lotina 4; Trener: Josip Bulajić

Cibosi su upisali još jednu pobjedu u kojoj su cijelu utakmicu kontrolirali igru i rezultat. I u ovom susretu Josef Dulibić je dao priliku svim igračima koji su u zapisniku, a trojac Antonio Jularić (25p, 10sk), Tvrtko Laktić (10p, 6sk) i Oton Janković (19) je imao najbolje učinke.

I Josip Bulajić, trener Zagreba, je koristio 12 igrača, a samo je Luka Bačevina (11p, sk) bio dvoznamenkasti dok je Vito Čubrilo uz 8 poena dodao i 13 skokova.

Vukovar –  Zadar 75:68 (14:19, 36:32, 54:44)

Vukovar: P. Bjelanović 9, F. Bjelanović, Ravkić, Knežević, K. Berišić, Pejić, Matijević 10, M. Berišić 10, Brocić 23, Čalušić, Bobinac 9, Kajba 14; Trener: Igor Modalek
Zadar: Bašić , Ninčević 8, Sunara, Cicero 14, Štimac 23, Erslan, Jukić, Peša, Gardijan, Skelin 6, Bušić 3, Knežević 14; Trener: Alen Zdrilić

Vukovarci su hrabrom igrom uspjeli preokrenuti početni zaostatak i do kraja utakmice pred svojim navijačima doći do vrijedne pobjede koja im otvara vrata Final Fouru Prvenstva Hrvatske.

Ponovno je omaleni Srđan Brocić (23) predvodio tvoju ekipu do pobjede, a odličnu podršku imao je u Dominiiku Kajbi (14), Matej Berišiću i Matiji Matijeviću (10), Patriku Bjelanoviću (9) te Tomislavu Bobincu koji je uz 9 poena upisao 16 skokova. Tih šest igrača je odigralo cijelu utakmicu. Kod Zadrana Đani Štimac je ubacio 23, Domagoj Cicero 14 (11sk), a Matej Knežević 14 (10sk).

Danas u 16:30 igraju Zadar i Cibona, 18:30 Zagreb – Rudeš.