Pobjeda Splita i poraz Zadra u ABA ligi…

SPLIT RAZBIO BORAC NA GRIPAMA!

Kakva napadačka rapsodija Splićana i fenomenalna kontrola cijele utakmice! Pobijedili su Borac rezultatom 113:99 i tako odigrali svoju treću najproduktivniju utakmicu u broju postignutih poena u ABA ligi. Prethodno su dali 117 poena Zagrebu i 116 Budućnosti; oba nastupa dogodila su se u sezoni 2003./04.. Inače, splitski klub tek je pet puta postigao 100 ili više poena u ABA-i.

Nakon prve četvrtine su se odvojili na +16 na krilima Sullivana i Shortera, da bi se Borac par puta tokom utakmice približio na desetak poena razlike, ali Split je svaki pokušaj uspješno odbijao. U nastavku su samo stisnuli gas i zabili dodatnih 35 poena i tu je bilo jasno da će ovo biti sigurna pobjeda.

Shannon Shorter s 25 poena (9-14 FG, 3-5 3PT), perfektni Lewis Sullivan sa 22 poena 13 skokova (8-8 FG, 2-2 3PT, 6-6 FT), Dominik Mavra sa 17 poena, 5 skokova i 12 asistencija (5-9 FG) i Tyrell Nelson (17/5/6, 7-11 FG).. Najbolji Borčev pojedinac bio je Hunter Hale s 30 poena (9-21 FG, 3-10 3PT).

Split je sada na 10-14 i trenutno drži sedmo mjesto s utakmicom manje u odnosu na Zadar i SC Derby (10-13) te Cibonu (9-14). Žuti do kraja dočekuju fenjeraša MZT i idu na pakleno gostovanje Crvenoj zvezdi…

ZADAR POKLEKNUO U GOSTIMA KOD POSLJEDNJE MOMČADI LIGE…

Katastrofalan ulazak u utakmicu je zapravo i rješio ovaj dvoboj, na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu; dvije minute prije kraja prve dionice igre imali su minus pet, a onda je MZT zabio 18 uzastopnih poena do sredine druge.

Domaći su tri minute prije kraja treće četvrtine imali 14 poena prednosti, ali Zadar se tada vratio sa Darija Drežnjaka i nekoliko poena Božića.

Zadrani su u posljednjih 10 minuta ušli sa samo pet poena zaostatka i zatim nastavili loviti MZT koji se stalno nekako čupao i vraćao na veću prednost, ali Zadar se odbijao predati i zadnju minutu ogleda otvorio dvama Božićevim bacanjima za 82-79.

Sani Čampara zatim je izborio faul za nova dva bacanja i mogućnost primicanja na pola koša razlike, ali promašio je oba pokušaja. Potom je lopta ponovno došla do njega i uslijedio je novi prekršaj skopljanskih košarkaša; Čampara je promašio i treće bacanje zaredom i na kraju smanjio na 82-80, no gosti su u sljedećoj akciji faulirali Michaela Caffeyja koji je postavio konačnih 84-80.

Luka Božić (21/8/6, 4 ukradene, 6-12 FG, 1-4 3PT, 8-8 FT) i Drežnjak sa 17 poena (6-11 FG, 5-9 3PT) su predvodili Zadrane, dok su kod MZT-a najbolji bili Caffey sa 23 poena i Mičović sa 15 poena i 11 skokova.

Zadar sada ima omjer 10-14 na osmom mjestu, a u preostala dva kola ABA lige igra protiv Cibone i zatim dočekuje Partizan…