Pobjeda Zaboka nad Jollyjem

U susretu 16. kola A-1 lige Zabok je na domaćem terenu svladao ekipu šibenskog Jollyja rezultatom 60:58.

Obje ekipe imale su po jedno novo lice u svojim rosterima. Za Zabok je debitirao Toni Kumanović, bivši junior Cibone, i prezentirao solidnu obranu te jedan fantastičan no-look pass za lagano polaganje Hrvoja Vučića, dok je u gostujućim redovima debitirao povratnik na hrvatske parkete Jozo Brkić.

Sam početak susreta počeo je kao iz snova za domaće, dvjema pogođenim tricama dvojca VukovićAnzulović za početnih 6:0. No gosti na krilima dvojca WashingtonBrkić te efektnim zakucavanjem Jakova Mustapića prelaze u svoje jedino vodstvo 9:13 u 6 minuti. U preostalom vremenu prve četvrtine igra samo Zabok koji serijom 6-0 na kraju prvih deset minuta imaju 15:13.

Ni stanka između četvrtina nije pomogla gostima da se trgnu. Štoviše, serijom 9-1 Zabok dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti (24:14) te diže solidno popunjene tribine na noge. Ekipa trenera Ivana Velića vraća se u igru za svega 4 minute. U obrani su zaključali sve prilaze košu, a u napadu su počeli pogađati otvorene šuteve te pogođenom teškom tricom Paška Vrlike u 17. minuti stižu na samo pola koša zaostatka – 26:25. Tada se ponavlja već viđeni scenariji s kraja prve četvrtine, gosti neobjašnjivo gube koncentraciju što domaći vješto koriste i serijom koševa danas odličnog Domagoja Vukovića završavaju prvo poluvrijeme s prednošću 34:25.

Početkom drugog poluvremena Zabok odlazi na 38:25, što je bilo i najveća prednost na susretu, i kada su već svi očekivali raspad gostiju i laganu pobjedu domaćina, gosti se dižu te brzom serijom 9-0 stižu na -4. Seriju gostiju prekidaju zabočki “visoki dečki” Vuković i Vučić koji spajaju 3 trice te se u posljednjih 10 minuta ulazi rezultatom 51:41.

Zabočani do 34 minute mirno održavaju stečenu prednost, a košem Markusa Lončara podižu je na 58:45. Malo tko je tada vjerovao da će to biti zadnji koš domaće ekipe iz igre na susretu i da će se do zadnje sekunde strepiti za pobjedu. No uporni gosti prvo rade seriju 8-0 za samo -5, a malo kasnije efektnim polaganjem američkog playa dolaze na 60:58. Gosti su imali i dva napada za eventualne produžetke ili čak za pobjedu, ali su se u oba navrata spetljali te izgubili lopte, samim time i utakmicu.

U redovima domaćih odličnu je tekmu prezentirao najstandardniji i najbolji igrač Zaboka ove sezone Domagoj Vuković s čak 26 poena i 10 skokova, te Hrvoje Vučić koji je pridodao 12 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bili su J. Washington, s 18 poena, te novopridošli Jozo Brkić s 13 poena, 5 skokova i 2 blokade.

U sljedećem kolu ekipa Zaboka na domaćem terenu dočekuje Goricu u vrlo važnom susretu za eventualne bodove u Ligi za opstanak, dok će ekipa Jollyja dočekati ekipu Osijeka.