Polovičan uspjeh naših NBA igrača

Sinoć su odigrane ukupno 4 utakmice u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a dvojica naših NBA-ovaca istrčali su na parket. Prvo Mario Hezonja u pobjedi nad Bucksima. a poslije njega i Ivica Zubac u porazu svojih LA Lakersa u Oracle Areni protiv Golden State Warriorsa.

U prvoj utakmici večeri Magic je iznenađujuće uzeo pobjedu u svojoj dvorani protiv Bucksa (126:117), kojima nije pomogla ni briljantna utakmica Giannisa Antetokounmpa (38 poena, 10 skokova i 7 asistencija). Orlando je već u 1. četvrtini otišao na prednost od 16 razlike te je to uspješno održavao kroz utakmicu. Milwaukee je pokušao, ponajviše u 2. četvrtini, prelomiti rezultat u svoju korist no jednostavno nisu uspjeli.

Odlična šuterska večer domaćina (18-34 šut za tricu) i više uhvaćenih skokova dignuli su Magic s dna istočne konferencije prepustivši to mjesto Atlanti, dok su Bucksi u gornjem dijelu tablice (trenutno za njih nisko 7. mjesto) koji vodi u playoff. Inače. utakmica je obilježena individualnim partijama s obje strane. Orlandov trojka Augustin-Simmons-Vučević ukupno je zabila 89 poena, dok je prva petorka Milwaukeeja utrpala 80 poena (najbolji također trojica igrača Giannis, Bledsoe,Middleton). Mario Hezonja utakmicu je započeo u startnoj petorci ukupno odigravši 25 minuta i za to je vrijeme ubacio 9 poena uz 5 skokova i po 1 asistenciju i izgubljenu loptu. Iz igre je šutirao 4/11 i samo 1/4 za tricu. Iduću utakmicu Magic igra također u svojoj dvorani protiv Boston Celticsa dok će Milwaukee ugostiti Atlanta Hawkse.

Na kraju nam ostaje nešto reći i o zadnjoj utakmici sinoćnjeg NBA programa u kojoj su mladi Lakersi izgubili u gostima kod aktualnih prvaka Warriorsa rezultatom 106:117. Cijela petorka GSW zabila je preko 10 poena, a najviše su se istaknuli Kevin Durant s 26 poena, 5 skokova i 6 asistencija i Nick Young s 18 poena i 3 skoka. Kod Lakersa RandleLopezThomas trio zabio je ukupno 62 poena, dok je Ivica Zubac odigrao svega 6 minuta pritom promašivši 2 šuta i uhvativši 3 skoka. Lakersi sljedeću utakmicu igraju doma protiv Miami Heata, dok će Warriorsi na put Sacramenta protiv domaćih Kingsa.