Popović najefikasniji u porazu Fuenlabrade

Ovog vikenda na rasporedu je bilo šesto kolo španjolske lige. Fuenlabrada našeg Marka Popovića u subotu je pretrpjela prvi poraz na domaćem terenu u Madridu. Domaćini su poraženi od Blusens Monbus Obradoira rezultatom 73:65.

Liga Endesa, 6. kolo, 28. listopad:

Fuenlabrada – Obradoiro 65:73 (18:19, 18:14, 15:22, 14:18)

Popović 17p, Sekulić 9p – Thomas 15p, Pustovyi 12p

Utakmica je bolje počela za goste, koji su se s dvije trice zaredom odvojili, no momčad Fuenlabrade dobrom obranom i napadačkim učinkom na kraju prve četrvtine ipak gubi samo jedan razlike. Dobra igra domaćina se nastavlja i u drugoj četvrtini, koju dobivaju te vode na poluvremenu tri razlike. Gosti uspijevaju dinamičnijom i raznovrsnijom igrom u drugom poluvremenu, koje su ukupno dobili razlikom od jedanaest poena, izboriti svoju četvrtu pobjedu. Ovim porazom je završena serija Fuenlabrade od pet pobjeda zaredom.

Najbolji pojedinac u pobjedničkim redovima bio je američki igrač Matt Thomas s 15 poena i pet skokova, a pridružio mu se ukrajinski centar Artem Pustovyi s 12 poena i pet skokova. U redovima poraženih je naučinkovitiji igrač bio hrvatski reprezentativac Marko Popović sa 17 poena. Oba trenera su u ovoj utakmici dala veću minutažu igračima s klupe kako bi odmorila startere za utakmice koje dolaze.

Obradoiro inače na ljestvici zauzima osmo mjesto, dok Fuenlabrada s jednim porazom dijeli drugo mjesto s prošlogodišnjim prvakom Valencijom, novim klubom Damjana Rudeža. Na prvom mjestu je Real Madrid koji još ne zna za poraz, kako u domaćem prvenstvu tako i u Euroligi. Obradorio u sljedećem kolu igra protiv Murcije, a Fuenlabrada ide na uvijek vruće gostovanje u Las Palmas, gdje će ju dočekati Gran Canaria.