FIBA Europe Cup: Poraz Cibone u Rumunjskoj

Cibona je u danas u 4. kolu FIBA Europe Cupa u rumunjskom Targu Jiu tražila treću europsku pobjedu protiv tamošnje Energie. Protiv iste momčadi su u Draženovom domu upisali pobjedu u produžetku prije mjesec dana.

Nakon duže vremena u početnoj petorci našao se Filip Krušlin, a na poziciji krilnog centra opet je igrao Nik Slavica. Isti igrač je u prvih 30 sekundi bio autor prva četiri poena kojima je Cibona povela, no tada je uslijedila suša od dvije i pol minute. U to vrijeme domaćini su postigli šest koševa, čime su preuzeli vodstvo. Držali su Cibosi tada utakmicu u egalu, sve do posljednjih dvije i pol minute, kada je Damir Mulaomerović bio primoran zvati minutu predaha nakon dvije uzastopne trice Lamonta Macka, kojima je Energia otišla na 19:13. Nakon očito dobrih savjeta, igrači Cibone se ubrzo vratili u utakmicu, a prva je četvrtina završena izjednačenim rezultatom – 21:21.

U drugoj dionici po prvi puta je za Cibonu nastupio novopridošli Ante Gospić, a gosti su tu dionicu započeli serijom 7:0. Tu seriju je prekinuo upravo spomenuti igrač, a Vukove je u tim trenucima u igri držao Andrija Žižić svojim realiziranim slobodnim bacanjima. Približila se Cibona opet na jedan koš zaostatka (31:30), ali gosti opet rade seriju 7:0 kojom bježe na plus osam tri minute prije poluvremena. Zagrepčani su dobro reagirali i nisu brzali u napadu pa su u te tri minute izjednačili na 40:40, a s tim rezultatom se i otišlo na 15-minutni odmor.

Cijela treća četvrtina igrala se u egalu, a nakon dvije minute uslijedilo je razbolje od skoro dvije minute u kojem su trice padale sa svih strana (njih čak tri je postigao James Florence). Cibona je u tim trenucima povela prvi put nakon početnih 0:4, a s prednošću od dva poena Cibosi su zaključili treću dionicu – 64:66.

U posljednjoj četvrtini gosti su tricom Gospića otišli na najvećih +5, ali to im nije puno značilo jer iduće četiri minute nisu postigli niti jedan koš. Igrači Energie su to znali iskoristiti pa su za to vrijeme ubacili 11 koševa i preuzeli 75:69 vodstvo. Mučili su se tada Vukovi u nastojanju da vrate rezultatsku prednost, dok su domaćini pogađali i neke vrlo teške šuteve u posljednjim sekundama napada. Na kraju su Cibosi uspjeli tek ublažiti poraz, a krajnji rezultat glasio je 85:81.

Energiu je do pobjede vodio Lamont Mack s 21 poenom, a Jamar Diggs je nadodao 14 poena, uz sedam skokova i isto toliko dodavanja. U redovima Cibone najviše su pokazali James Florence s 24 koša i Ante Žižić s double-double učinkom od 16 koševa i 10 uhvaćenih lopti.

Cibona se ovim porazom izjednačila na tablici s Energiom te obje momčadi sada imaju po dvije pobjede i dva poraza. U idućem kolu Cibona dočekuje Pieno Zvaigzdes, dok Energia ide na noge vodećoj momčadi skupine – Le Havre.