A2 Centar: Poraz Hermesa, Zrinjevac sretno u Samoboru

Vrlo zanimljivo je bilo u 14. kolu A 2 lige centar. Vodeća Hermes Analitica doživjela je prvi domaći poraz, a Zrinjevac je dosta sretno uzeo bodove u Samoboru.

Hermes Analitica – Mladost 77:82 (14:26, 36:46, 64:62)

Hermes Analitica: Galić 3, Kušec, Njegovan 2, V. Kožul 3, L. Kožul, Penić 20, Garafolić 12, Perković 8, B. Jukić 26, M. Jukić 3, Garvanović, Matković; trener: Vučković
Mladost: Šabić 5, Perić 3, Mikulić 2, Palac 14, Vučić 5, Jelenek 17, Tomić 4, Lončar 4, Grdanjski, Buva 28, Mandić; trener: Starčević

Analitičari su doživjeli i drugi poraz ove sezone. Preporođena Mladost u drugom dijelu lige ubilježila je i treću uzastopnu pobjedu. Da bi se momčad Mikija Starčevića mogla osladiti pobjedom kod lidera najavila je već prva četvrtina koju je Mladost dobila 26:12.

I ovoga puta pokretač pobjede gostiju je bio Ivan Buva koji je ubacio 28 koševa, dok je Dorian Jelenek dodao 17. Kod domaćina koji će morati pobjeđivati da bi potvrdili prvo mjesto standardan je bio Božo Jukić (26), a Ivan Penić je dodao 20.

Dubrava – Šanac 75:62 (18:16, 31:31, 55:44)

Dubrava: Barać D. 6, Gazić D. 4, Bešlić S. 4, Vodopija I. 24, Oršanić M., Stojić A. 3, Marić N. 4, Garma J. 11, Raguž N., Škara J., Šaravanja I. 14, Šimović F. 5; trener: Lozanić
Šanac: Lipak 13, Josipović 14, Panjević , Razumić 24, Božić N. 4, Božić L., Beber, Špehar, Đurčević, Lukačić 7; trener: Bašović

Dubrava je serijom 16:0 u trećoj četvrtini slomila otpor Šanac Karlovca i tako ostala na drugom mjestu.

Opet su pokretači pobjede bila dva Ivana, Vodopija i Šaravanja, dok je Karlovčane u rezultatskom egalu 25 minuta držao Kristijan Razumić (24).

Samobor – KK Zrinjevac 73:75 (24:13, 33:33, 49:53)

Samobor: Tušek 5, Ribarić 11, Gionechetti 7, Zadro 5, Hrvoj 4, Filković 2, Levanić M. 11, Nakić 21, Levanić B. 2, Vlaić, Dragozet 2, Tomić 3; trener: Ličina
Zrinjevac: Linde, Planinić 2, Andrijević 1, Prgomet 28, Švec, Zadravec 10, Čulek 6, Vukoja 2, Uzelac, Petrović, Papac 26; trener: Nikolić

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Samobor i Zrinjevac, a pobjeda je pripala gostima 75:73. Domaćini pod imperativom pobjede i velikom rezultatskom krizom na ulasku u zadnju minutu imaju 9 razlike (72:63), a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Ljubo Prgomet koji je tricama i slobodnim bacanjima bodove usmjerio prema Kutiji šibica.

Zanimljivo je bilo u zadnjim sekundama. Najprije su domaćini ishitreno htjeli realizirati zadnji napad kod rezultata 73:73, a onda su gosti u zadnjoj sekundi dobili bacanja koji je Prgomet pretvorio u pobjedu.

Samoborci su bili nezadovoljni suđenjem, a gosti s dosta sreće uzeli bitnu pobjedu u borbi za vrh tablice. Prgomet je ubacio 28 koševa, a Ivan Papac 26. Kod domaćina Mihovil Nakić je ubacio 21 koš.

Rudeš – Bosco 77:82 (23:19, 36:43, 54:56)

Rudeš: Rački 6, Novak 7, Marenčić, Jelaska 16, Galić 13, Miletić, Ljubičić 2, Matijašević 3, Dmitrović 10, Ćutuk, Pojatina, Grabarić 20; trener Dinko Miholić
Bosco: Reljanović 9, Papak 23, Kuga 3, Mrkić 2, Gajski, Čar 2, Markota 3 Livajić 4, Šuica 19, Knežević, Bubalo 18, Pavelić; trener: Branko Barbić

Rudeš je ubilježio i peti domaći poraz ove sezone. Bodove je uzeo Bosco koji je slavio 82:77. Odlična druga četvrtina momčadi Branka Barbića koju su predvodili Danijel Papak (23) i Ivan Šuica (19). Kod domaćina najefikasniji je bio najiskusniji Juraj Grabarić (25).

Susret Kaptola i Gorice je odgođen, što je već treći odgođeni susret Kaptola. S obzirom na to da juniori Cibone ovaj tjedan nastupaju na turniru Eurolige i da sve veći broj njenih juniora nastupa u prvoj momčadi vjerojatno nije i posljednji.