Poznati polufinalisti Eurokupa

Minhenski Bayern i talijanska Reggio Emilia popunili su mjesta u polufinalu Eurokupa. Bayern je kod kuće slavio protiv Unicsa, dok su košarkaši Reggiane u završnici uspjeli slomiti otpor ruskog Zenita.

Vrlo izjednačena utakmica u Bavarskoj prvih 30 minuta. Cunningham te bivši Zvezdin duo Jović-Zirbes rade na početku četvrte četvrtine seriju 11:0 pa su Bavarci poveli sa 78:68. No, Lockett, Smith i iskusni Lasme uzvraćaju serijom 7:0 za 78:75. Međutim, Jared Cunnigham je bio i više nego raspoložen pa dvije minute prije kraja veže šest poena za 84:78 i potvrdu prolaska njemačkog sastava. Spomenuti Amerikanac je predvodio Bayern s 21 košem uz Reddinga koji je ubacio 23. Kod Unicsa je Lockett ubacio 16, a Lasme 12.

U drugoj utakmici je također utakmica odlučena u samoj završnici. Vrlo dinamično je bilo već na samome početku kada Rusi bježe na ugodnih 6:15, ali bivši Vitamin James White vraća Reggianu u igru. Nakon toga Amedeo Della Valle režira 12:0 seriju za ugodnih plus deset domaće momčadi 37:27. Marko Simonović do poluvremena vraća Zenit u igru, 45:40. Treća četvrtina donijela je zabrinutost na lica domaćih navijača kada je Kuric odveo goste na plus devet. No, prvo tehnička Rusa, a zatim odlični Della Valle i talijanska se momčad vraća u igru do kraja četvrtine.

Ušlo se u egal završnicu gdje su domaćini ipak uz odličnog Della Vallea imali i Chrisa Wrighta koji polaganjem 30 sekundi prije kraja donosi plus šest Reggiani i prolazak u polufinale. Kuric nije mogao sam. Wright je utakmicu završio s 25 poena, dok je Della Valle zabio okruglih 20. Voronov je predvodio goste s 23, a nije im pomogla ni dobra predstava Kurica koji je na kraju završio na 19 ubačaja.