Poznati svi sudionici Final foura Eurolige, drama u Milanu pripala domaćinima!

CSKA Moskva, Anadolu Efes, Olimpia Milano i Barcelona bit će sudionici ovosezonskog Final foura Eurolige koji će se u razdoblju od 28. do 30. svibnja ove godine igrati u Kolnu.

Nakon što su Moskovljani već otprije lako svladali Fenerbahče s 3:0 u četvrtfinalu, a Anadolu Efes u odličnoj majstoricu svladao Real Madrid, posljednja dva mjesta za završni turnir Eurolige izborili su Olimpia Milano te Barcelona.

Milano je uspio doći do dvocifrene prednosti tijekom druge četvrtine te je na poluvrijeme talijanska momčad otišla s 50:40.

Kevin Punter krajem treće četvrtine vezao je 7 poena i odveo Šminkere na ogromnih +17. Žan Mark-Šiško je u 37. minuti vratio Bavarce na 83:77, ali su Talijani na ulasku u zadnju minutu imali +12.

Ipak, s nekoliko nevjerojatnih šuteva, preko Lučića, Reynoldsa i Baldwina ekipa Andree Trinchierija došla je na – 2 i 12.6 sekundi prije kraja imala loptu za produžetak ili pobjedu. Baldwina je blokirao Hines koji je u podbacivanju osvojio loptu, a Shields je brzo fauliran. Ubacio je prvi slobodnjak za 92:89, drugi promašio. Bayern je uspio još uputiti dugu tricu za produžetak, Leday je promašio. Milano je slavio rezultatom 82:89.

Nestvarnu večer imao je Shavon Shields koji je za 30 minuta ubacio čak 34 poena, šut iz igre bio mu je 9/12, s linije slobodnih bacanja gađao je 11/12. Jalen Reynolds je upisao double double od 19 poena i 10 skokova za Bayern.

Barcelona je u posljednjem susretu večeri lako prešla preko Zenita i uvjerljivo slavila.

Već u prvoj dionici Katalonci su vodili 23:14, Kuric je u 17. minuti ubacio tricu za +16, a na velikom odmoru semafor je pokazivao rezultat 43:30.

Utakmica je prelomljena serijom 12:0 Barcelone u trećoj dionici kada su Španjolci došli do 57:34. Do posljednjeg sučevog zvižduka upitna je bila jedina krajnja razlika između dvije ekipe, a ona je stala na +26 za Barcelonu (79:53).

Cory Higgins je ubacio 15 poena, Nick Calathes je dodao 12. Poythress je za rusku momčad postigao 11 poena uz 5 skokova.