Pregled 14. kola ABA lige

Što se tiče naših predstavnika, Zadar je jučer poražen u Mađarskoj dok Cibona i Cedevita svoje susrete igraju večeras.Od “naših”  dobru partiju je odigrao i pojačani Široki pruživši dobar otpor Crvenoj Zvezdi. U nastavku vam donosimo pregled ostalih susreta odigranih ovog vikenda.

Union Olimpija – MZT 73:62 (14:16; 34:38; 61:46)

Salin 20 p, Gailius 13 p ; Davis 20p, Stojanovski 13 p

Prvi dio utakmice je prošao vrlo izjednačeno. Većinom se igralo koš za košem i nije bilo nekog osjetnijeg vodstva. Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini. Odlično su domaćini odradili treću dionicu (27:8) i prvenstveno zahvaljujući Salinu otišli na visokih plus 15.

Posljednji period je bilo samo odrađivanje posla tako da su domaćini mirno utakmicu priveli kraju. Kod pobjednika se istaknuli Salin s 20 i Gailius s 13 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio Cade Davis s 20 koševa, a pridodao se i Stojanovski s 13 koševa.

Budućnost Voli – Krka 70:68 (22:18; 36:34; 60:47)

Šehović 15 p, Subotić 14p; Buljan 15 p, Hukić 10 p

Nakon izjednačenog prvog dijela Budućnost se značajnije odvojila u trećoj četvrtini. Mihailović je tricom doveo Budućnost na plus 14, no zatim se dogodio veliki pad u igri Podgoričana. Vratili su se gosti u egal i domaćini su morali strepiti do samog kraja. Sani Bečirović je pokušao tricom donijeti pobjedu gostima, no lopta je ostala na obruču.

Šehović je presudio Slovencima s linije slobodnih bacanja u posljednjim sekundama, a i istaknuo se s 15 koševa. Dobar je bio i Subotić koji je ubacio 14 poena. Kod Krke su se istaknuli Buljan s 15 i Hukić s 10 ubačaja.

Igokea – Partizan 80:83 ot 71:71(30:26; 37:46; 54:62)

Gordić 22 p, Jorović 17p; Bogdanović 26 p, Gagić 13 p

Partizan je slavio u derbiju kola protiv Igokee. Za pobjedu su morali raditi prekovremeno nakon mnogo preokreta u susretu. Dobro su krenuli domaćini i zaključili prvu četvrtinu u plusu. Zatim se probudio i Partizan te se velikom serijom na krilima Bogdana Bogdanovića na poluvrijeme otišlo s plus devet za goste.

Održali su to vodstvo sve do same završnice kada se Igokea ponovno vraća u susret i propušta do kraja kazniti opuštanje gostiju. Naime, imali su domaćini, to jest Gipson, priliku za pobjedu no potonji je promašio dva bacanja u posljednjoj minuti pri rezultatu 71:71 s kojim se i otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta više znanja i koncentracije imali su gosti. Zasluženo su slavili u vrlo zanimljivom derbiju i tako upisali desetu pobjedu. Najbolji kod Partizana bio je Bogdanović s 26 koševa, a pomoć je imao u Gagiću i Milosavljeviću (oba po 13). Kod domaćina se istaknuo Gordić s 22 poena, a dobri su bili Jorović i tragičar Gipson (oba po 17).