Pregled kola ABA lige

Zadar i Cedevita su odradili ovo kolo s polovičnim uspjehom. Zadrani su poraženi, a Cedevita je upisala važnu pobjedu na Pecari. Tek u utorak Cibonu očekuje veliki derbi s Partizanom, inače izravnim konkurentom u borbi za doigravanje. U nastavku nešto više o ostalim utakmicama igranim ovog vikenda.

Radnički – Szolnoki Olaj 82:91 (19:14; 33:44; 53:66)

Marinović 19 p, Lešić 19 p ; Vojvoda 26p, Holiday 18 p

Szolnoki je pobjedom u Kragujevcu došao do prve gostujuće pobjede u sezoni. To su prvenstveno ostvarili zahvaljujujući sjajnoj obrani gdje su prilično uvjerljivo odradili drugu četvrtinu kada su preokrenuli rezultat u svoju korist.

Radnički se s odmora vratio rastrčan, agresivan u nadi da se vrate u igru, no gosti su bili koncentrirani do kraja te su uspješno održavali dvoznamenkastu prednost te tako došli do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak.

Crvena Zvezda – Budućnost 74:64 (23:18; 42:32; 65:41)

Katić 16p, Nelson 14 p ; Akindele 12p, Subotić 10 p

Crvena Zvezda je lakše nego očekivano svladala podgoričku Budućnost, a time je pripomogla Ciboni s obzirom da je crnogorska momčad za petama Ciboni na tablici. Gosti su uspjevali parirati samo u početku te na samome kraju kada je već sve bilo riješeno pa su uspjeli ublažiti poraz.

Zvezda je konstantno povećavala prednost te ubrzavala tempo iz četvrtine u četvrtinu. Posebno se to vidjelo u trećem periodu kada su odigrali sjajnu obranu dozvolivši gostima samo devet poena u deset minuta. Kako je imali uvjerljivo vodstvo, priliku su dobili i neki drugi igrači s manjom minutažom što su gosti iskoristili da ublaže razliku. Domaćini su novom pobjedom uspjeli ostatak još jedan korak ispred Cedevite te zadržati vodeće mjesto na tablici.

Union Olimpija- Igokea 62:66 (21:11; 37:23; 54:46)

Murić 13p, Omić 12 p ; Gordić 29p, Štemberger 7 p

Važna pobjeda Igokee u Stožicama protiv Olimpije. Probudila se Igokea s novim trenerom te im je ovo druga pobjeda u nizu uz stopostotni učinaka trenera Vlade Jovanovića. No, nije ni ovdje sve bilo bajno za goste.

Prvo poluvrijeme je potpuno pripalo domaćinu koji nije pronalazio rješenje za Murića i Omića koji su donijeli Olimpiji dvoznamenkasto vodstvo prije poluvremena.

Ali u nastavku se bude gosti, posebno se to odnosi na posljednju četvrtinu gdje rade potpuni preokret. Može se reći da Nemanja Gordić radi preokret i praktički sam donosi prednost te u završnici donosi važnim poenima sigurnih plus četiri (62:66) koliko je na kraju i ostalo. Važni bodovi za goste kojima su ostali u igri za doigravanje.

MZT- Mega Vizura 80:72 (20:17; 35:28; 59:50)

Šehović 20p, Stojanovski 10 p ; Varda 23p, Dangubić 13 p

MZT se novom pobjedom zadržao na sredini ljestvice. Gosti su se vjerojatno spasili od ispadanja pobjedivši u prošlom kolu Zadrane u gostima tako da su mirnije podnijeli ovaj poraz. Domaćini su kontrolirali rezultat od samoga početka.

Na poluvrijeme se otišlo s uvjerljivih plus devet, a u nastavku se ništa bitnije nije promijenilo. Šehović je nastavio ubacivati u serijama pa kad god bi se činila da bi se mogli gosti vratiti u igru, upravo Šehović bi vratio sve na staro.

Iskusni Makedonci su do kraja rutinski odradili susret te mirno utakmicu priveli kraju bez većih poteškoća. Ni jedni ni drugi ove sezone neće vjerojatno imati značajniju ulogu, niti će ispasti, niti će se plasirati u doigravanje.