Premasunac i La Molisana Campobasso s minimalnom prednošću putuju na uzvrat u Španjolsku

La Molisana Magnolia Campobasso naše Nine Premasunac u jučer odigranoj prvoj utakmici kvalifikacija za EuroCup na svom je terenu svladala španjolski Duran Ensino  rezultatom 65:64 i tako stekla minimalnu prednost pred uzvrat.

Bio je to čvrst i izjednačen dvoboj u kojem je pobjednik odlučen u samoj završnici utakmice. U početku  domaćin je uspio nametnuti svoj ritam  i predvođen raspoloženom Robyn Parks i Biancom Quiñonez držao je prednost gotovo cijelim tokom prvog poluvremena, pa se na predah otišlo s rezultatom (24:16) u korist domaćeg tima.

Ipak u nastavku  susreta Ensino se budi  te u trećoj četvrtini zahvaljujući znatno kvalitetnijoj obrani kroz koju su došli i do lakših poena u napadu španjolski tim uspijeva potpuno nadigrati Campobasso i -8 sa poluvremena okrenuti u +4 (40:44) s kojim se ušlo u posljednjih deset minuta igre.

Stečenu prednost igračice Miguela Ortege držale su velikim dijelom posljednje četvrtine, a kada su se na dvije minute do kraja utakmice nakon poena Helene Ome odvojile na (58:64) činilo se kako su vrlo blizu pobjede.

Ali baš kao i mnogo puta do sada košarka nam je  i u ovom dvoboju pokazala svu svoju čar i neizvjesnost te još jednom podsjetila da ništa nije gotovo dok ne istekne i posljednja sekunda na semaforu.

Na dvije minute do kraja pri rezultatu (58:64) klupa domaćeg tima pozvala je minutu predaha nakon koje je uslijedila fantastična završnica dvoboja i veliki preokret. Najprije je Florencia Chagas smanjila zaostatak  na (60:64), da bi potom Natalia van den Adel napravila korake u napadu Ensina, a  to koristi Anna Togliani koja s druge strane pogađa šut za dva te minutu i šesnaest sekundi do kraja primiče Molisanu Campobasso na -2 (62:64).

Nošene podrškom domaće publike izabranice Domenica Sabatellia nastavile su u još jačem ritmu te su uspjele uvući gošće u nervozu koja je rezultirala prekršajem na Stefanii Trimboli i novim posjedom lopte za domaću ekipu, iz kojeg Florencia Chagas uspijeva izboriti i realizirati tri slobodna bacanja te donijeti potpuni preokret za veliko slavlje domaćina,

Robyn Parks s 18 postignutih poena bila je najefikasnija u redovima pobjedničke ekipe,  Bianca Quiñonez ubacila je 17, a Florencia Chagas 11 koševa. Značajan doprinos u pobjedi domaćina također je dala i naša reprezentativka Nina Premasunac koja je pored statističkog učinka, (9 poena, 5 skokova, 3 asistencije za nešto više od 32 minute u igri) , svojom agresivnošću i velikom požrtvovnošću odradila  vrlo dobar posao i u napadačkom, a posebice u defanzivnom dijelu igre svog tima.

Za Duran Ensino 15 poena dala je Alba Prieto Martinez, dok su po 10 zabile Sofia Silva i Georgina Blanquera.

La Molisana Magnolia Campobasso – Duran Ensino 65:64 (14:10, 10:6, 16:28, 25:20)

• La Molisana Magnolia Campobasso: Togliani 6, Trozzola -, Premasunac 9, Trimboli 2, Quiñonez 17,  Chagas 11, Nicolodi 0, Amatori 0, Parks 18, Šrot -, Egwoh 2, Del Bosco –
  • Duran Ensino: Prieto Martinez 15, Erauncetamurguil 0, Orsili 9, Lizarazu Herera 3, Van den Adel 8, Romero 0, Blanquera 10, Oma 3, Silva 10,  White 6

Uzvratni susret igra se 30. rujna u Španjolskoj.