Premijer liga: Novačić vodio Cibonu do pobjede protiv Splita

Derbijem Cibone i Splita zaključeno je drugo kolo HT Premijer lige. Nije to bio dan za Skelinov Split jer jednostavno nisu pronašli onaj pravi ritam. S druge strane Cibona nastavlja s dobrim igrama. Nakon što su u ABA ligi svladali Cedevitu, sada su svladali i Split koji je definitivno jedna od boljih momčadi Premijer lige.

Premijer liga, 2.kolo, 16.listopada

KK Cibona – KK Split 86:67 (26:19, 21:16, 17:16, 22:16)
(Statistika)

Šut za tri poena “Vukove” je odvojio na početku od “Žutih”. Nisu se gosti snašli na početku te je kompletno igra Splita oscilirala kroz cijelo prvo poluvrijeme. Prvi puta se činilo da su se Splićani stabilizirali kada je Širko probijanjem smanjio na minus tri, no domaćini u tren oka ponovno odlaze na osam poena prednosti (35:27). Ulaskom FilipovićaScotta gosti nižu lijepu seriju te dolaze u egal, ali se događa neshvatljiv pad koji traje sve do kraja poluvremena i Zagrepčani na odmor odlaze s velikih plus 12 (47:35). Prvi dio utakmice za domaćine su obilježila katastrofalna slobodna bacanja (2/9) dok su gosti imali, odnosno bolje reći nisu imali šut izvan linije 6,75m (0/9).

Treća četvrtina, treći priključak Splita te treći puta serija Cibone za novi bijeg. To je cijela priča tog perioda u kojem gosti ponovno ulaze dobro, dovode rezultat u neizvjesnost, ali još jedna 10-0 serija domaćina za +13 na ulazu u posljednjih deset minuta igre. Nastavio se Splitov slobodan pad, ponajviše psihički, a Cibonini Amerikanci MelvinHall su potpuno razmontirali goste. Završilo je na kraju s nerealno visokih 19 razlike. Nerealno iz prikazanog u prvih 28 minuta igre, dalje je slijedio samo Splitov pad i Cibonin rast.

Ivan Novačić s 22 poena bio je najučinkovitiji kod domaćina, a Melvin je uz 19 poena pridodao i osam skokova. Dodajmo kako je ovo bila i oproštajna utakmica Amerikanca Langstona Halla u redovima “Vukova”. Kod “Žutih” je najbolji bio bekovski par, Filipović s 15 te Scott s 13 poena.