Premijer liga sve bliža: Cedevita Junior u finalu doigravanja

Cedevita Junior je pobjedom u Kaštelima i ukupnim omjerom 2-0 osigurala finale doigravanja Prve hrvatske lige. U drugoj polufinalnoj utakmici momčad trenera Marka Trninića slavila je kod Ribole Kaštela 68:79 (13:18, 15:25, 21:21, 19:15) te je nakon pobjede u prvom susretu u Zagrebu prošla u finale gdje je od slijedeće subote čeka pobjednik ogleda Dinamo Zagreb – Jazine Zadar 2 (1-0) koji igraju u nedjelju. Cedevita Junior bit će domaćin prvog susreta u Domu košarke Cedevita.

U Kaštelima nije bilo toliko izvjesno kao u zagrebačkom susretu. Cedevita Junior je držala desetak koševa prednosti, povremeno i petnaestak ali u samoj završnici Ribola Kaštela se prikrala na -5 (68:73 1:37 minuta do kraja) serijom trica. Iskustvo Ušića i Smajlagića prelomilo je neizvjesnost i vodeća momčad lige odvojila se na konačnih +11 i pobjedu za finale. Treba spomenuti da trica nije bila na strani pobjednika uz skromni šut 4-27 za tri.

Kod Cedevite Junior danas najbolji kapetan David Ušić s 15 koševa, 5 skokova i asistom, Sven Smajlagić je uz 14 koševa imao 8 skokova, 3 asistencije i 2 ukradene lopte, Emir Šabić 13 koševa, 6 skokova, 1 ukl, Matej Bošnjak 12 koševa, 4 skoka i 2 asista, Karlo Vragović uz 11 koševa 2 skoka i 4asistencije dok su kod gostiju prednjačili Frano Marasović sa 18 i Mario Krešić sa 14 koševa.

STATISTIKA

Marko Trninić, trener Cedevite Junior:“Čestitam svojim igračima na plasmanu u finale, Ribola Kaštelama na odličnoj borbi danas. Prvo poluvrijeme smo odigrali odlično, drugo kao da smo se malo opustili ili su se suparnici u poluvremenu nekako ekipirali, ali bio je određen pad gdje su nam se rezultatski približili no na kraju smo sigurno došli do pobjede. Mislim da je danas šut za tri, u kojem smo bili lošiji no inače naš napad dosta limitirao, obrambeno smo bili dobri i vjerujem da imamo jako dobre šanse u finalu.”