Odlični Slavica predvodio Škrljevo do vrlo važne pobjede

Vrlo važnu domaću pobjedu upisali su košarkaši Adria Oil Škrljeva. Na svome parketu su izabranici Damira Rajkovića stigli do pobjede rezultatom 68:60 i tako ostali u igri za ostanak u HT Premijer ligi. Škrljevo je do vrlo važne pobjede predvodio odlični Nik Slavica koji je upisao 32 poena i 10 skokova.

Premda su šutirali iznimno slabih 3/12 za tri poena, domaći košarkaši su izborili važnu pobjedu na krilima Nika Slavice, povratnika u hrvatsku košarku. Slavica je vodio svoju momčad do bitnih bodova, posebito u prvom poluvremenu u kojem je već ubacio 20 poena od ukupnih 32!

U nastavku je Šibenčanin malo “ukvario” statistiku s obzirom na činjenicu da je u prvom poluvremenu bio na otprilike 50 posto šuta iz igre pa 12/24 može izgledati kao “puno potrošenih lopti”. Takva taktika isplatila se Škrljevu na kraju. Gosti su bili rezultatski aktivni do samoga kraja, a tri minute prije kraja bili su na samo minus tri poena zaostatka – 57:54.

Odličnu rolu odradio je tada Akim Roberson s pet ključnih poena kojima je riješeno pitanje pobjednika. Nik Slavica je s 32 poena predvodio Škrljevo do pobjede, a od ostalih igrača se istaknuo Roberson s 9 poena (pet spomenutih u završnici). Zadrane je sa 17 poena predvodio Špralja.

Adria Oil Škrljevo – Sonik Puntamika 68:60

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com