Sjajni Slavica sa Škrljevom šokirao Goricu

Nik Slavica nastavlja sa sjajnim predstavama. Škrljevo je na krilima Šibenčanina došlo do vrlo važne, iznenađujuće pobjede. Zeleni su slavili rezultatom 79:88 na gostovanju kod hit momčadi prvenstva, Gorice. Upravo je Slavica s novim double-doubleom bio ključni igrač utakmice.

Gosti su imali solidnih plus osam tijekom prve dionice, ali Gorica se uspjela vratiti na samo dva poena zaostatka. Slavica je “počeo paliti motore” u drugoj četvrtini u kojoj Škrljevo osvaja dodatnih plus pet poena i 40:47 na poluvremenu.

Zeleni sredinom treće četvrtine bježe na visokih plus 14 na krilima Slavice i Robersona, ali široki roster domaćih još jednom uspijeva vratiti utakmicu u egal. Ante Mašić je zadržao Goricu u igri te domaćin dolazi na samo poen zaostatka pet minuta prije kraja. No, Slavica i Boban brzo reagiraju i ekspresno gosti bježe na plus deset minutu i pol prije kraja.

Tu je riješeno pitanje pobjednika jer su gosti u penal završnici uspjeli sačuvati prednost i slaviti s konačnih 79:88.

Slavica je s 24 poena, 12 skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte bio najraspoloženiji na pobjedničkoj strani. Ivan Batur ubacio je 13, a 12 je postigao Mate Mandić. Kod Gorice je najefikasniji bio Lovro Mazalin s 18 poena i šest skokova.