Vrhunska partija Jure Planinića, Zadar se lagano obračunao sa Šibenkom

Košarkaši Zadra lagano su odradili posao kod kuće u Dalmatinskom derbiju protiv susjeda iz Šibenika. Gosti su se rezultatski držali nešto više od 25 minuta te je nakon toga uslijedio potpuni pad. Zadrani su rutinski stvorili veliku razliku na kraju zasluženo slavili s konačnim rezultatom 103:76.

Šibenka je dobro otvorila s 0:4 te je čak imala plus osam tijekom prve dionice (6:14) i to zahvaljujući raspoloženom Toniju Nakiću. Mavra i Gilbert su ipak uzvratili pa se na prvi dvominutni odmor otišlo s rezultatom 18:20 za goste.  Dobra rola Fundića i Uljarevića donijela je Zadru prvo osjetnije vodstvo – 32:24. Razigrao se i Bashir Ahmed pa je Zadar poveo s plus deset (40:30), ali Domagoj Šarić i Toni Nakić mini serijom zadržavaju Šibenčane u igri na poluvremenu – 40:35.

Gosti su smanjili na minus dva na otvaranju drugog dijela, uslijedila je 11:0 serija zbog koje je trener Edi Dželalija morao pozvati minutu odmora kako bi razbio ritam. Potez je upalio, ali vrlo kratko jer su Mileković i Vuko s dvije trice smanjili na minus pet (55:50) u 26. minuti. To je zapravo bio posljednji ozbiljniji pokušaj gostujućeg sastava. Trojac Mavra-Fundić-Gilbert kreirao je veliku 17:4 seriju do kraja treće dionice koju domaćini zaključuju s visokih 72:54.

Ahmed je na otvaranju posljednje četvrtine odradio svoju solo dionicu i tu je neizvjesnosti došao kraj. Uz Fundića se odlično prikazao mladi Jure Planinić, a Zadrani su na kraju upisali pobjedu s rezultatom 103:76. Mladi Hercegovac je na kraju za 27 minuta upisao 20 poena i 16 skokova. Bashir Ahmed također je ubacio 20 poena, a Stefan Fundić se zaustavio na 16.

Kod Šibenke je najbolji bio Toni Nakić s 26 poena i osam skokova, dok je Tonko Vuko uz 19 poena uhvatio još pet lopti.

Zadar – GKK Šibenka 103:76

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com