Knowles promašio za pobjedu

Košarkaši Zadrani poraženi su na gostovanju u Laktašima kod BiH prvaka, Igokee. Joshua Bostic se oprostio od momčadi te danas nije nastupao, ali zato su neki drugi igrači dali veći doprinos. Umorni Zadrani izgubili su nakon drame u završnici. Preston Knowles je promašio dva šuta za pobjedu u zadnjem napadu i Igokea je odnijela zasluženu pobjedu. Zadar je ovim porazom izgubio priliku za doigravanjem.

ABA Liga, 18. kolo, 29. siječnja

Igokea – Zadar 94:92 (18:24, 29:21, 19:26, 28:21)

(Artis 18, Jevtović 18, Šibalić 16, Reinhardt 16, Radivojević 11(8as, 5sk) – Vuković 19, Knowles 17, Vladović 13, Krajina 13, Božić 12(10sk, 6as))

Početne minute protekle su u izjednačenoj borbi. Prvo značajnije vodstvo imali su domaćini s 15:9, ali ubrzo su Zadrani uzvratili i do kraja prve četvrtine poveli s plus šest. Druga dionica protječe ponovno u vrlo izjednačenom “tonu”. Domaćini su se potpuno vratili u igru i na krilima Artisa prešli u vodstvo na poluvremenu. Početkom drugog dijela Zadrani preuzimaju inicijativu. Propustili su nekoliko prilika za značajnije odvajanje. Međutim, Vuković je pogodio par trica uz asistencije Jakova Vladovića pa Zadar odlazi na plus osam (63:71). Radivojević uzvraća tricom i u posljednju dionicu se ulazi s plus pet za Naglićevu momčad.

U četvrtoj dionici ponovno potpuni egal. U zadnje dvije minute Igokea iznenađuje zonskom obranom. Nekoliko ishitrenih šuteva Zadrana i šuterska serija Šibalića s druge strane dovela je Igokeu u vodstvo. Artis 50 sekundi prije kraja nakon promašenog floatera skače u napadu i pogađa za 94:90. Nakon minute odmora Vladović iznuđuje prekršaj i pogađa dva bacanja. Zadar u idućem napadu kvalitetnom obranom iznuđuje novu priliku zbog prekršaja u napadu.

U posljednjem napadu Zadrani su propustili dvije prilike. Preston Knowles promašuje dva puta i Igokea je sačuvala bodove.