Primorac predvodio Brno, Osječani kući bez bodova

Osječani nisu uspjeli doći do pobjede u Češkoj i tako si otvoriti put ka prolasku skupine. Ključna je bila treća četvrtina, u kojoj je domaćin stvorio veliku prednost i do kraja samo mirno zaključio utakmicu.

Alpe Adria Cup, 5. kolo, 7. studeni

Brno – Vrijedosnice Osijek 73:53 (14:8,11:17,28:13,20:15)

BRNO:Hrabovsky 4, Kereselidze, Vyroubal, Kozina 10, Pumprla 8, Mays 9, Primorac 15, Vasat 6, Jedovnicky, Tomanec 16, Nehyba 5

VROS: Boban, Taylor 14, Došen 6, Krajina 4, Bačić, Markulin 9, Anzulović, Jois 14, Vrkić 6, Turalija

Opet se pokazalo da Osječani imaju problem u rotaciji, pošto je zbog ozljede otpao Josip Boban, uz već odsutne Aljošu Šarca i Roka Anzulovića. Utakmica na mali broj koševa izgledala je neizvjesno samo u prvom poluvremenu, gdje igrači i nisu bili pretjerano raspoloženi pa se na poluvrijeme otišli s rezultatom 25:25.

Češki uragan krenuo je u trećoj četvrtini, koju su igrači Brna riješili u svoju korist s 28:13 i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Jan Tomanec sa 16 poena i 7 skokova te naš Mladen Primorac s 15 poena, 8 skokova i 7 asistencija predvodili su Čehe, dok su već standardno Jimmie Taylor i Venkatesha Jois, svaki s 14 poena i po 9 skokova predvodili Vrijednosnice.