Pripremne utakmice: Split bolji od Šibenika, Bosco pružio otpor Gorici, Dinamo pobijedio Furnir

U prvoj pripremnoj utakmici Splita ovog ljeta protivnik je bila Šibenka.

SPLIT – ŠIBENKA 83:69 (26:17, 19:19, 22:17, 16:16)
SPLIT: Perković 19, Gizdavčić 5, Perasović 5, Runjić 4, Barič 3, Čampara 15, Žganec 8, Bajo 20, Perkušić 4, Tvrdić. Trener: Srđan Subotić
ŠIBENKA: Klarin 7, Arslanagić 7, Pleadin 7, Paić 11, Gulin 2, Bašić 5, Rebić 9, Grgurica, Antić, Solomon 5, Jambrović 16. Trener: Damir Milačić

Utakmica je bila pod kontrolom momčadi sa Gripa već krajem prve četvrtine kada su stekli dvoznamenkastu prednosti koju nisu ispuštali do kraja susreta. Prvo je ime susreta bio Darko Bajo sa 20 poena, Toni Perković je dodao 19 poena, a Sani Čampara 15 poena.

U strijelce su se također upisala i dva najnovija pojačanja Splita: Nejc Barič je upisao 3, a Karlo Žganec 8 poena.

Žuti igraju sljedeće dvije utakmice u Podgorici protiv Budućnosti (1.9.) i Studentskog Centra (2.9.)

“Bilo je dosta dobrih stvari, ali i onih koje treba popravljati. Tome i služe ove prijateljske utakmice. U fazi smo uigravanja i upoznavanja, sada je važno da što prije dođemo u natjecateljski ritam. Zadovoljan sam sa svima, nadam se da ćemo se ekipirati što prije, priključuje nam se i Jones” kazao je Subotić.

U momčadi Damira Milačića prvo ime bio je Patrik Jambrović.

“Očekivao sam da će biti teško, tek su nam se priključili Paić i Arslanagić. Za prvu utakmicu ‘Split’ je prejak protivnik za nas. Trebat će nam vremena za uigravanje, imamo dosta novih igrača, očekujem da ćemo biti pravi kroz tri tjedna” rekao je Milačić.
——————–
FURNIR – DINAMO 86:93 (34:51)
FURNIR: Vlahovec, Bjelanović 4, Karahodžić 11, Brzoja 9, Vidović 15, Nazor 9, Cvitković, Mandalinić, Marić 10, Horvat 2, Krajina 18, Rađa 8.
DINAMO: Radman 2, Garafolić 12, Jablan 2, Škara, Badžim, Dmitrović 4, Nakić Vojnović 13, Abramović, Bušić 4, Majić 10, Cvitanović 22, Anzulović 3, Klepo 19, Ušić.

U drugoj pripremnoj utakmici Furnir je ugostio prvoligaša Dinamo koji je slavio pobjedu 93:86. Gosti su pružili bolju igru tijekom cijelog susreta i zasluženo slavili.

U sastavu Furnira zaigrali su Igor Marić i Mislav Brzoja koji će u sljedećim danima definirati svoj status.

Ove dvije momčadi će već u petak u Domu sportova odigrati novi pripremni susret.
——————–
Danas su prijateljski susret odigrali i Bosco i Gorica. Slavili su Goričani 89:62.

Zagrepčani su pružili odličan otpor pune tri četvrtine (54:57), a Gorica je boljom igrom u posljednjih deset minuta (32:8) stigla do uvjerljive pobjede.