PROam Sjever: Kolo velikih brojki

Šest kola je iza nas. Antitalenti još ne znaju za poraz, a igrači Tropicsa upisuju se u sezonske rekorde te dolaze na vrh u statističkim poretcima. Slam Drunk iznenadio Stoku, Fifi MIP-a.

Indukcija – FSB 39:56 (10:8, 19:32, 31:42)

Indukcija: Šehić 2, Ratkaj 15, V.Vukojević 4, V.Salopek, Kordić 3, I.Vukojević 9, Šipić, T.Salopek 6.
FSB: Župan 20, Oršanić 8, Leljak 16, Klarić 2, Buljac 2, Deković 4, Mamić 4.

Iako je ovo trebala biti napeta utakmica, košarkaši FSB-a uzeli su prednost nakon prve četvrtine te je nakon toga nisu ispuštali iz svojih ruku. Slom Indukcije dogodio se početkom druge četvrtine kada se protivnička momčad odlučila za postavljanjem zone 2-3. Izrazito loš šuterski dan Plavih iskoristila je momčad FSB-a te lagano došla do još jedne važne pobjede. Pobjednike je predvodio Luka Župan s 20 poena, a odličnu pomoć pružio mu je Borna Leljak s 16 poena. Kod poraženih se jedini istakao Bruno Ratkaj s double-double učinkom (15 poena, 10 skokova).

X-plorer Rookies – PMF Tropics powered by Asseco 61:103 (14:34, 34:53, 44:74)

Rookies: Torbarina 8, Deković 6, Bičanić 16, Arambašić 9, Blokar 10, Vargić 10, Ančić, Krstanović 2.
Tropics: Erak 35, Nemec 11, Ribarić 13, Grilj 44, Čardarević.

Tropicsi nastavljaju nizati pobjede. U ovom kolu uništili su mladu ekipu Rookiesia od prve minute. Par fenomenalnih predstava pružili su igrači Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. Veljko Grilj zabio je nevjerojatna 44 poena, od čega je čak osam trica, a uz to je dodao i šest skokova. Mario Erak zabio je 35 poena te nadskakao ostale igrače čak 20 puta, a Marko Nemec ostvario je triple-double učinak (11 poena, 11 asistencija, 10 skokova). Kod poraženih se najviše istaknuo Bičanić s 16 poena, a Blokar je ubacio 10 uz 11 skokova.

Pravo Badgers – Asseco JSK 54:68 (13:21, 31:35, 40:53)

Pravo: Mikašek 33, Ćutuk 8, Đokić 3, Jirasek 2, Vujičić, Peša, Gentile-Lukić, Hrkač 4, Pećarina 1, Galić, Bebek 1, Bura 2.
JSK: Herenčić 12, Medak 2, Kurevija 3, Pajdek 10, Mijić 29, Mihaljek 5, Pavlić 5, Tafra 2.

Bivši prvaci došli su do još jedne važne pobjede, a ovaj put pobijedili su momčad Pravo Badgersa. Jazavci su uspjeli dobiti tek drugu četvrtinu, dok je ostatak utakmice bio u znaku Damira Mijića i JSK-a. Mijić je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 29 poena, a Herenčić je dodao 12. Kod poraženih se istaknuo Domagoj Mikašek koji je ubacio 33 poena, od čega je čak šest šuteva bilo iza linije 6,75.

Dalmacija – Antitalenti 46:85 (12:16, 21:39, 31:58)

Dalmacija: Drča, Piplica, Češkić 14, Rezo 5, Kokan 8, Blagajić, Smoljanić 17, Mikuličić, Brtan 2.
Antitalenti: Šonjić 6, Cindrić 8, Markusi 23, Jušić 16, Maljić 15, Topić, Štirjan 17.

Bivši prvaci i ovo kolo nisu imali problema. Uzeli su još jednu pobjedu, a ovaj put stradala je Dalmacija koja još ne zna za pobjedu. Ponovno su Antitalenti imali više raspoloženih pojedinaca pa su se tako sad istaknuli Markusi s 21 poenom, Štirjan sa 17, Jušić sa 16 te Maljić s double-double učinkom (15 poena, 12 skokova). Kod Dalmacije najbolji je bio Smoljanić (17 poena, 12 skokova), a dobar je bio i Češkić s 14 poena. Antitalenti uvjerljivim pobjedama najavljuju pohod na novi naslov, dok će Dalmacija morati još pričekati na prvu pobjedu.

Slam Drunk – Stoka sitnog zuba 64:51 (14:11, 37:19, 49:34)

Slam Drunk: Krčelić 12, Gvozdić 16, Zečević 4, Čagalj, Rosan 3, Ćirić 15, Raguž 10, Kovčo, Puljić 2, Bašić 2.
Stoka: Popović 2, Mucalo 13, S.Piplica 4, Mataga 10, Vuletić 16, D.Piplica 6.

Mlada ekipa Slam Drunka uspjela je iznenaditi stare protivnike Stoke. Za pobjedu Drunkera zaslužna je ponajviše druga četvrtina koju je već spomenuta momčad pobijedila s čak 15 poena razlike zahvaljujući raspoloženom trojcu sa solidnim all-around učinkom. Ivan Gvozdić (16 poena, 5 skokova), Ivan Ćirić (15 poena, 7 skokova, 4 asistencije) i Karlo Krčelić (12 poena, 6 skokova, 5 asistencija) zaslužni su za novu pobjedu mlade ekipe, dok su Vuletić (16 poena, 4 trice) i Mucalo (13 poena, 9 skokova) bili najbolji pojedinci kod poraženih.

Fifi i cvjetno društvo – MIP 67:45 (14:16, 35:18, 59:29)

Fifi: Zoričić 8, Starčević 6, Kegalj 10, Galić 5, Blaženović 8, Benković 22, Đuričić 3, Jurina 5, Kukulić.
MIP: Kovačiček 6, Paar 2, Kudrna 11, Tolić 5, Delivuk, Jurković 2, Hetler 19.

Derbi začelja krenuo je izjednačeno. Nakon prvih deset minuta igre, MIP je stvorio minimalnu prednost, ali Fifi iskorištava izostanak Šiloboda te odličnom drugom četvrtinom, a onda i drugim poluvremenom ostvaruju vrlo bitnu pobjedu koja bi na kraju mogla odlučivati o posljednjem, odnosno pretposljednjem. Za prvu pobjedu mogu najviše zahvaliti ponovno raspoloženom Benkoviću koji je uz 22 poena skupio i šest skokova, dok je kod poraženih najbolji učinak s 19 poena te osam skokova imao Hetler.

Diablos – KSET 74:47 (19:10, 39:22, 50:35)

Diablos: Primorac 5, Raguž 6, Stojić 10, Malagić 5, Češkić 16, Kaić 12, Vukašin 3, Mihalj 4, Ramljak 2, Pahlić 12.
KSET: Cerovac 4, Dugi 2, Vranešić 23, Vrdoljak 6, Višnić, Čorokalo 12, Juričić.

Vragovi su došli i do treće pobjede i to u susretu protiv KSET-a. Odličnim napadom dirigirao je Roko Pahlić koji je uz 12 poena upisao i pet asistencija, a njegove asistencije odlično su prihvaćali Miron Češkić koji je postigao 16 te Matej Stojić 10 poena. Kod poraženih je najbolji bio konstantno raspoloženi Nikola Vranešić s 23 poena, a tome je ovaj put dodao i devet skokova.